ריחו"ל

דניאל גרינברג יצאה בזול: הסכמי הגירושים היקרים של הוליווד

נושא הגירושים של אייל גולן ודניאל גרינברג העסיק רבים, כמו גם פרטי הפיצויים שקיבלה גרינברג במסגרת ההסכם ביניהם. היא אמנם יצאה מהעסק עם הון קטן, אך כזה שמתגמד אל מול מאות המיליונים ואף מיליארדי הדולרים שקיבלו כמה גרושות הוליוודיות, שהפכו לעשירות מאוד

חלקם יצאו עשירים יותר, חלקם הרבה פחות (צילום: אור גפן, Gettyimages )
חלקם יצאו עשירים יותר, חלקם הרבה פחותצילום: אור גפן, Gettyimages

 

המדינה געשה ורעשה אתמול (ג'), כשנודע על גירושיהם של אייל גולן ודניאל גרינברג, אשתו השנייה ואם שניים מילדיו, אחרי פחות משנתיים של נישואים.

 

מי שעקב אחר קורותיהם של בני הזוג מאז שהתחתנו, כנראה לא ממש הופתע מהדיווח – שמועות על משברים זוגיים באו והלכו, גרינברג פיזרה רמזים כשמחקה תמונות משותפות מהאינסטגרם שלה וכשעברה מספר פעמים להתגורר בבית מלון לבדה. לכן הבשורה על הגירושים אולי לא הפתיעה כמו שהייתה אמורה ורוב העניין נגע דווקא להסכם הפיצויים שבין השניים. לפי הדיווחים באתרים השונים, גרינברג תקבל מגולן מיליון שקלים ועוד כ-15,000 שקלים לכל חודש עבור ילדיה, מיאל בת השנה ורון, אשר נולד בספטמבר האחרון. בנוסף, גרינברג קיבלה דירה והתחייבה בתמורה שלא לחשוף סודות וסיפורים על הגרוש הטרי שלה, בטח לא כאלו שעשויים מאוד לעניין את כלי התקשורת.

קיבלה בית והרבה מאוד כסף. אייל גולן ודניאל גרינברג (צילום: ענת מוסברג)
קיבלה בית והרבה מאוד כסף. אייל גולן ודניאל גרינברגצילום: ענת מוסברג

 

קיבלה 100 מיליון דולר, אבל רצתה הרבה יותר

מדובר כמובן בהסכם נאה במיוחד לכל הדעות ואפשר להגיד שגרינברג בהחלט מסודרת מבחינה כלכלית, אך בצירוף מקרים מעניין, אמש נחשף הסכם גירושים של ענק מוזיקה אחר ובינלאומי: הראפר והמפיק המוזיקלי ד"ר דרה (56), ששם סוף לנישואיו עם אשתו מזה 25 שנים, ניקול יאנג (51). אם חשבתם שמיליון השקלים שגרינברג עומדת לקבל הם סכום גבוה, שימו לב לרווח של יאנג: 100 מיליון דולר, שאותם היא תקבל בשני חלקים, 50 מיליון דולר כעת ו50 מיליון נוספים בשנה הבאה.

 

למרות שחשבון הבנק שלו יצטמצם באופן ניכר, אין כמובן צורך לדאוג לראפר המצליח, הוא לא בדיוק עומד להתרושש: הונו האישי, שכולל בין היתר הכנסות מקריירת המוזיקה המצליחה שלו, חברת התקליטים שבבעלותו, מותגים מצליחים אותם הוא מפרסם ומותג השתייה שלו - מוערך בסכום של 820 מיליון דולר ויש שיגידו שהוא אף יצא בזול, שכן במקור יאנג דרשה לקבל חצי מכל רכושו של בעלה.

 

יצא בזול יחסית. ד"ר דרה וניקול יאנג (צילום: GettyImages)
יצא בזול יחסית. ד"ר דרה וניקול יאנגצילום: GettyImages
 

 

הליך הגירושים של השניים נמשך כשנה וחצי, מכיוון שיאנג כאמור ערערה על הסכם הממון שעליו חתמו השניים עם נישואיהם בשנת 1996. לאורך ההליך המשפטי היא טענה שעם פרידתם בחודש אפריל של השנה שעברה, דרה סילק אותה באכזריות מביתם ותכנן לחסום את גישתה לכל נכסיהם. עוד סיפרה יאנג שלאורך תקופת נישואיהם הכוכב התעלל בה, היכה אותה ואף הצמיד פעמיים אקדח לראשה, טענות שהוא הכחיש. יש לציין שלאורך השנים, מספר נשים האשימו אותו בכך שהיכה אותן, בהן גם אם אחד מילדיו (לדרה יש 9 ילדים מחמש נשים שונות - אחד מהם, אנדרה יאנג, הלך לעולמו ב-2008 כתוצאה ממנת יתר שלקח). במהלך הדיונים המשפטיים, עורכי דינה של יאנג זימנו כעדות שלוש נשים איתן בגד בה דרה.

 

בסופו של דבר נטה בית המשפט לטובתו של דרה, וכאמור פסק לזכותה של יאנג סכום נמוך יותר ממה שביקשה. כתוצאה, רוב רכושו של דרה יישאר בידיו, כולל כל שיתופי הפעולה העסקיים שלו, הקרנות שלו, הזכויות הקשורות לקריירה המוזיקלית שלו והמניות שיש לו באפל, הכוללות גם רווחים ממותג האוזניות היוקרתי שלו.

 

דרה גם יזכה לשמור בחזקתו את שבעת הבתים של השניים, כולל אחוזה בשווי מאה מיליון דולר ואת בית החוף במאליבו בו התגוררו השניים ושאותו תצטרך יאנג לעזוב בימים הקרובים. אולי היא יכולה להתנחם בכך שתוכל לעזוב בסטייל, באחד מהרכבים היוקרתיים שהיא תזכה לשמור, ביניהם רולס רויס, ריינג'ר רובר ולימוזינה – כמו גם כל תכשיטיה, חשבונות הבנק שלה ואת כל הכסף שהרוויחה בעצמה במהלך נישואיה. כמו כן – היא תיאלץ לשלם את הוצאות עורכי הדין שלה בעצמה, סכום שנושק למיליון דולר. כאמור – זה בסדר, יש לה איך לשלם.

 

הפסידה את הבית, קיבלה מבחר רכבי יוקרה (צילום: GettyImages)
הפסידה את הבית, קיבלה מבחר רכבי יוקרהצילום: GettyImages

 

מקורביו של דרה שמחו לבשר לכלי התקשורת שיאנג הייתה יכולה לצאת ברווח אף יותר גדול לו רק הייתה חמדנית קצת פחות והייתה נענית להסכם הפשרה שהציע לה בעלה לפני כשנה: "היא הייתה יכולה לקבל הרבה יותר בתור גרושה ידידותית".

 

דרה מצידו, לא הסתיר את רגשותיו לגבי סיום הדיונים המשפטיים בנושא – מוקדם יותר החודש הוא פרסם בסטורי תמונה שבה הוא יושב לצד בלוני ענק עם הכיתוב Divorced AF, או "גרוש לחלוטין" בתרגום חופשי מאוד ונקי. לשניים שני ילדים, טרוס (24) וטרולי (20).

 

 

לא עשו הסכם ממון - ובילו עשור בבית המשפט

 

כפי שאפשר להבין מהמקרה של דרה ויאנג, גם כשזוג חותם על הסכם ממון לפני נישואיו, אין זה מבטיח שהליך הגירושים יעבור בצורה חלקה. אז שערו לעצמכם עד כמה מסובך העניין כשבני הזוג לא חותמים כלל על הסכם שכזה. ואת ההשלכות על קלות דעת שכזו (או לחילופין - מחווה רומנטית של זוג מאוהב ואופטימי, תלוי איך תרצו להסתכל על זה) חוו על בשרם ארנולד שוורצנגר (74) ומריה שרייבר (66).

 

כנראה שבאוויר יש לאחרונה ניחוח של גירושים, כי כמו גולן וגרינברג וכמו דרה ויאנג, גם שוורצנגר ושרייבר חתמו ממש אתמול על הסכם גירושיהם, ואם אתם מופתעים לשמוע זאת כי הייתם בטוחים שהם התגרשו לפני שנים – אתם לא ממש טועים. השחקן ואשת התקשורת המצליחים הודיעו שהם נפרדים בשנת 2011 לאחר 25 שנות נישואים, אחרי שנודע ששוורצנגר בגד בשרייבר עם עוזרת הבית שלהם והביא איתה ילד לעולם.

 

יש לציין שהשניים נשארו בקשר טוב זה עם זו ולא פעם מבלים יחדיו בחופשות משפחתיות, אך יחד עם זאת, לא פחות מ-10 שנים לקח להם להסדיר את ענייניהם עד שחתמו סוף כל סוף על הסכם הגירושים, וזאת מכיוון שעם נישואיהם לא חתמו על הסכם ממון.

 

אופן החלוקה של רכושם של בני הזוג, ששוויו הכולל מוערך ב-400 מיליון דולר היה נושא לדיונים רבים בבית המשפט, עד שלבסוף הוחלט – שימו לב, שהוא פשוט יחולק שווה בשווה. ואם זה לא מצדיק עשור שלם של קרב משפטי, אנחנו לא יודעים מה כן.


"נסגור פשוט על חצי חצי?". ארנולד שווצנגר ומריה שרייבר (gettyimages)
"נסגור פשוט על חצי חצי?". ארנולד שווצנגר ומריה שרייברgettyimages

 

שוורצנגר ושרייבר הם מן הסתם לא היחידים שחשבו שנישואיהם ימשכו לנצח, גם ביל גייטס (66) לא טרח לחתום על הסכם ממון כשהתחתן עם אשתו מלינדה (57) ב-1994. השניים נפרדו לפני כשנתיים, ולמזלו של המילארדר, הליך הגירושים לא לקח זמן רב מדי והסתיים מוקדם יותר השנה. פרטי ההסכם המדויקים עליו הסכימו הגרושים הטריים לא נחשפו וכך גם לא הסכום שמלינדה תקבל מבעלה, אשר הונו מוערך בשווי של 131 מיליארד דולר. מה שכן ידוע הוא שמלינדה לא ביקשה מבעלה תשלומי מזונות חודשיים, ומכיוון ששלושת ילדיהם בוגרים, הוא לא יחויב לתמוך בהם כלכלית.

 

ולא שאנחנו רוצים לפתוח עין רעה, אבל רק נציין שגם ג'סטין ביבר ואשתו היילי בולדווין סיפרו שלא חתמו על הסכם ממון. נאחל להם נישואי נצח מאושרים.

 

לא מרחו את הזמן. ביל ומלינדה גייטס (צילום: Gettyimage)
לא מרחו את הזמן. ביל ומלינדה גייטסצילום: Gettyimage

 

גירושים של מיליארדים

 

אפרופו גירושים של מילארדרים, היזם אילון מאסק התגרש כבר שלוש פעמים (משתי נשים) והשנה נפרד מבת זוגו, הזמרת גריימס, איתה יש לו ילד בן שנה וחצי (העונה לשם X AE A-XII). בעוד שגריימס הודיעה שאינה מתכוונת לדרוש מבן זוגה לשעבר פיצויים מיוחדים, אשתו הראשונה ואם שישה מילדיו ג'סטין, ממנה התגרש ב-2008 לאחר 8 שנות נישואים, קיבלה את אחוזתם בבל אייר ותשלומים חודשיים בשווי עשרות אלפי דולרים עבורה ועבור הטיפול בילדיהם. כשמאסק ואשתו השנייה טלולה ריילי התגרשו בפעם הראשונה, היא קיבלה 4.2 מיליון דולר. שנה אחת בלבד לאחר מכן הם שבו זה לזרועות זו אך התגרשו בשנית כשנתיים לאחר מכן והפעם ריילי יצאה מהקשר עם 16 מיליון דולר נוספים. רק נזכיר שהונו של מאסק מוערך כיום בסכום של 278.9 מיליארד דולר והוא נחשב לאיש העשיר ביותר בעולם.


לא דרשה ממנו כלום. אילון מאסק וגריימס (קרדיט: Gettyimages)
לא דרשה ממנו כלום. אילון מאסק וגריימסקרדיט: Gettyimages

 

הסכומים שקיבלו נשותיו של מאסק מכובדים בהחלט, אך מתגמדים לעומת מה שקיבלה אשתו של ג'ף בזוס. איש העסקים ומייסד אמזון, אשר מחזיק בהון בשווי של 193.6 מיליארד דולר, התגרש ב-2019 מאשתו מקנזי סקוט, אחרי 26 שנות נישואים. בעקבות הגירושים היא הפכה לאישה השלישית העשירה בעולם, בזכות 38.3 מיליארד דולר שקיבלה במסגרת ההסכם. מוקדם יותר השנה היא התחתנה שוב, הפעם לאדם מתחום שונה לחלוטין ועם משכורת נמוכה הרבה יותר: מורה למדעים.

היא אישה עשירה מאוד עכשיו. ג'ף בזוס וגרושתו מקנזי (צילום: Gettyimages)
היא אישה עשירה מאוד עכשיו. ג'ף בזוס וגרושתו מקנזיצילום: Gettyimages

 

ונעבור למיליארדר נוסף, מייקל ג'ורדן, שהונו מוערך כיום בסכום של 2.2 מיליארד דולר. כשג'ורדן התגרש מאשתו חואניטה ב-2006 אחרי 13 שנות נישואים ושלושה ילדים משותפים, הסכום הזה היה קטן הרבה יותר אך עדיין לא משהו לזלזל בו, והיא קיבלה מתוכו 168 מיליון דולר – סכום שנחשב בזמנו לפיצויי הגירושים הגבוהים ביותר עד אז.

גרושתו שברה שיא, הוא כנראה פחות התלהב. מייקל ג'ורדן (צילום: AP)
גרושתו שברה שיא, הוא כנראה פחות התלהב. מייקל ג'ורדןצילום: AP

 

טינופת בבית המשפט תמורת אחוזה במיאמי

 

עוד מישהי ששמעה החודש את פעמוני הגירושים היא אשתו לשעבר של פיל קולינס, אוריאן סוואי (47) – שהתגרשה מבעלה טום בייטס (32) אחרי פחות משנה וחצי של נישואים. ייתכן בהחלט שקולינס (70) מוצא מעט נחמה בבשורה על גירושיה של האקסית, מכיוון שהליך גירושיהם היה מלוכלך מאוד וידע כמה תפניות מפתיעות שרוששו אותו לא מעט.

 

השניים התגרשו ב-2008 לאחר 9 שנות נישואים ושני ילדים משותפים, וסוואי קיבלה ממנו אז 43 מיליון דולר. ב-2016 הם עשו קאמבק רומנטי, אך הוא לא צלח וב-2019 הם נפרדו שוב. הפעם סוואי דרשה לקבל חצי מהבית במיאמי שבו השניים התגוררו אשר שוויו הוערך ב-40 מיליון דולר, וכשהזמר המצליח סירב לבקשתה – היא תבעה אותו.

 

אז נכנס החלק הבאמת מלוכלך ולא נעים בסיפור: סוואי לא חסכה במילים על הגרוש הוותיק-פרוד טרי שלה. במסמכים שהגישה לבית המשפט היא כינתה אותו "נזיר מבולבל" וסיפרה שכתוצאה מניתוח שעבר בגבו הוא התמכר לאלכוהול וכדורים נגד דיכאון ומשככי כאבים שגרמו לו למספר נפילות שכתוצאה מהן נחבט בראשו ואושפז בגינן בבית החולים תחת שמות בדויים.

 

"הוא הפך ליותר ויותר מדוכא, לא היה מסוגל לקיים יחסי מין, הפסיק להתקלח, לצחצח שיניים ולהתלבש כמו שצריך", סיפרה. עורכי דינו של קולינס טענו שמדובר בשקרים ותו לא. בסופו של דבר הורה בית המשפט לסוואי לעזוב את הבית המדובר וככל הידוע היא לא קיבלה בסופו של דבר את מבוקשה, אלא נאלצה להסתפק בעשרות מיליוני הדולרים שקיבלה ממנו 13 שנים קודם לכן.

שיתפה הרבה מידע אישי ולא נעים. זה לא עזר לה. פיל קולינס ואוריאן סוואי (צילום: Gettyimages)
שיתפה הרבה מידע אישי ולא נעים. זה לא עזר לה. פיל קולינס ואוריאן סוואיצילום: Gettyimages

 

20 שנה חלקי 2

 

בשנה שעברה תמו באופן רשמי גם נישואיהם של השחקן יואן מקגרגור (49) ושל אשתו לשעבר איב מוורקיס (54). השניים אמנם נפרדו ב-2017 אך הסכם הגירושים נחתם באופן סופי רק שנתיים לאחר מכן. מוורקיס קיבלה במסגרתו חצי מההון שהכוכב הרוויח בעשרים השנים האחרונות, בנוסף למזונות חודשיים בשווי של 432 אלף דולר ומזונות עבור בתם הצעירה אנוק (10), עליה קיבלו השניים חזקה משותפת. לשניים יש 3 ילדים נוספים, בוגרים יותר. מקגרגור אגב, יוצא בשנים האחרונות עם השחקנית מרי אליזבת' וינסטד, איתה יש לו בן משותף.

בית המשפט פסק: ההצלחה שלו היא כעת גם ההצלחה שלה. יואן מקרגור ואיב מבראקיס (gettyimage)
בית המשפט פסק: ההצלחה שלו היא כעת גם ההצלחה שלה. יואן מקרגור ואיב מבראקיסgettyimage

 

הגירושים הגדולים של שנת 2022?

 

ונסיים עם בני זוג פרודים ועתירי ממון גם הם – קים קרדשיאן וקניה ווסט שבתחילת השנה נודע כי החליטו להיפרד. השניים עוד לא התגרשו באופן רשמי אך אם לא ימצאו דרך ליישר את ההדורים, ימצאו את עצמם גם הם חותמים במוקדם או במאוחר על הסכם גירושים.

 

לפי הדיווחים השניים אכן חתמו על הסכם ממון שפרטיו חסויים וככל הנראה אין השניים מתכננים לערער עליו, מלבד בקשתה של קרדשיאן לבטל את הסעיפים הנוגעים לתשלום מזונות עבור ילדיהם.

 

השנה נודע שקרדשיאן הצטרפה למועדון המילארדרים וכי הונה מוערך בסכום של 1.4 מיליארד דולר. ווסט מצידו, מחזיק בהון של 1.8 מיליארד דולר. מקורבים לשניים מספרים שהם דאגו לשמור על הפרדה בכל הנוגע לנכסיהם, כך שבניגוד לכמה מהזוגות האחרים שהוזכרו כאן – הדרך שלהם לגירושים נראית קלה וזריזה הרבה יותר. אלא כמובן אם ווסט יקבל את מבוקשו והשניים יכריזו על קאמבק.

כרגע נראה שהגירושים שלהם יעברו על מי מנוחות. קים קרדשיאן וקניה ווסט (צילום: Gettyimages)
כרגע נראה שהגירושים שלהם יעברו על מי מנוחות. קים קרדשיאן וקניה ווסטצילום: Gettyimages

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פייסבוק
אינסטגרם
twitter
הדגמים המנצחים של 2018