ריחו"ל

כוכבת הסדרה "ברידג'רטון" התאשפזה במוסד לבריאות הנפש

השחקנית רובי ברקר סיפרה לעוקביה שהיא מאושפזת אחרי תקופה ארוכה שבה התמודדה עם קשיים נפשיים: "הייתי מלאה בזעם, התמודדתי עם טראומה והרגשתי כאילו נשאתי את משקל העולם על כתפיי", אמרה ועודדה את העוקבים המזדהים איתה: "אני אשרוד וגם אתם"

לקחה פסק זמן נחוץ. רובי ברקר (צילום: אינסטגרם)
לקחה פסק זמן נחוץ. רובי ברקרצילום: אינסטגרם

 

כוכבת הסדרה "ברידג'רטון" רובי ברקר אשפזה את עצמה במוסד לבריאות הנפש, כך היא סיפרה בסוף השבוע. ברקר בת ה-25 סיפרה בווידיאו לעוקביה באינסטגרם שנאלצה לקחת הפסקה, כהגדרתה, בזמן שהיא מתמודדת עם קשיים נפשיים.

 

הכוכבת, שמגלמת בסדרת הלהיט את דמותה של מרינה תומפסון, פתחה את דבריה בשאלה: "מה שלומכם? אבל מה שלומכם באמת?". היא המשיכה ואמרה: "אני בסדר, אחרי תקופה ארוכה שלא חשתי בטוב. אני רוצה להיות כנה עם כולם, היה לי קשה. אני בבית החולים כרגע, אשתחרר בקרוב ובתקווה אמשיך את חיי".

 

ברקר לא פירטה מה היו הסיבות בגינן אושפזה ועם מה אובחנה, אך הבטיחה להרחיב בנושא בהמשך. יחד עם זאת היא הסבירה: "הייתי מלאה בזעם, כעסתי, התמודדתי עם טראומה והרגשתי כאילו נשאתי את משקל העולם על כתפיי. עכשיו אני בשלב שבו אני מבינה את זה, שלב שבו אני מותחת את הגבול. אני לא יכולה להמשיך בדרך הזו. עליי להשתנות וזה מה שאני מנסה לעשות".

 

 

 

בנוסף פנתה הכוכבת לעוקביה עם מסר חשוב: "אני אקח הפסקה קטנה עבור עצמי ואני מעודדת אחרים, אם גם אתם מתמודדים עם קשיים, עשו לעצמכם טובה וקחו הפסקה. תפסיקו להיות כל כך קשים עם עצמכם. תמיד היו אומרים לי את זה, ולא הבנתי למה הם מתכוונים בדיוק - להפסיק להיות קשים עם עצמכם או לאהוב את עצמכם. אתם שומעים את הביטויים האלו והעולם יכול להיות כל כך מבלבל".

 

ברקר הוסיפה שהיא אופטימית ומחכה למה שעתיד להגיע: "אני מצפה בקוצר רוח למלא את ההתחייבויות שלי, שיהיו לי קריירה מוצלחת וחיים טובים, מכיוון שאני לא רוצה שהדיאגנוזה שלי תגשים את עצמה. אני רוצה לשרוד ואני אשרוד. אני אצליח, וגם אתם. זה כל היופי, שגם אתם יכולים. אם אתם איתי, אתם בידיים טובות". כאמור, היא לא חשפה מה הדיאגנוזה שעמה אובחנה.

 

את דבריה היא סיימה בבקשה לצופים: "תהיו נחמדים אל עצמכם, תהיו עדינים. ותנסו ללמוד ולהבין מה זה בדיוק אומר". בנוסף היא הודתה לבני משפחתה ולחבריה על תמיכתם, וגם לסדרה שבה היא מככבת, לרשת נטפליקס וליוצרת שונדה ריימס על ההזדמנות שנתנו לה ועל כך ש"הצילו" אותה.

מתוך "ברידג'רטון" (צילום: אינסטגרם)
מתוך "ברידג'רטון"צילום: אינסטגרם

 

לצד הווידיאו, ברקר הוסיפה כיתוב: "עבורי, כל שבוע הוא שבוע בריאות הנפש. אני מרגישה שלא הייתי כנה לחלוטין, אז זה עבור העוקבים שלי. הגיע הזמן להיות אמיתית. חוויתי קשיים מאז 'ברידג'רטון', זו האמת. תודה לכולם על התמיכה, אהבתכם מחזקת אותי".

"אני מרגישה שלא הייתי כנה לחלוטין, הגיע הזמן להיות אמיתית" (צילום: אינסטגרם)
"אני מרגישה שלא הייתי כנה לחלוטין, הגיע הזמן להיות אמיתית"צילום: אינסטגרם

אתם לא לבד!

ברקר היא האחרונה בשרשרת ארוכה של מפורסמים ששיתפו את הקהל בהתמודדות ובקשיים שחוו בכל הנוגע לבריאותם הנפשית.

 

כוכבת אחת שמרבה לדבר על הנושא ולשתף את עוקביה היא בלה חדיד, שמקדישה לנושא פוסטים רבים ברשתות החברתיות. חדיד סיפרה לא פעם על החרדות והדיכאון שתוקפים אותה לעיתים קרובות. לפני כחצי שנה למשל, היא פרסמה תמונות של עצמה בוכה וכתבה לצידו מסר ארוך לעוקביה: "לפעמים כל מה שעליכם לשמוע זה שאתם לא לבד. אני אוהבת אתכם, אני רואה אתכם, אני שומעת אתכם... תמיד יש אור בקצה המנהרה ורכבת ההרים תמיד עוצרת בשלב מסוים. יתכן והיא תתחיל לנסוע שוב אבל טוב לדעת שזה משתפר, אפילו אם מדובר בתקופה של ימים אחדים, שבועות או חודשים, או אפילו לכמה רגעים".

 

לפני מספר חודשים חדיד אף חשפה שהפסיקה לשתות אלכוהול לאחר שהבינה שהשתייה מגבירה את הלחצים והחרדות מהם היא סובלת.

 

"תמיד יש אור בקצר המנהרה". בלה חדיד (צילום: אינסטגרם)
"תמיד יש אור בקצר המנהרה". בלה חדידצילום: אינסטגרם

 

סלינה גומז דיברה גם היא על הקשיים שחוותה ועל כך שאשפזה את עצמה מספר פעמים במוסדות לבריאות הנפש. בשנת 2019, כשקיבלה פרס על תרומתה להעלאת המודעות לנושא, היא אמרה: "בשנה שעברה סבלתי נפשית ורגשית ולא הצלחתי להשתלט על כך. לא הצלחתי לחייך או להתנהג כרגיל. הרגשתי כאילו הכאב והחרדות שלי שוטפים אותי בבת אחת וזו הייתה אחת התקופות המפחידות בחיי". היא הסבירה שהטיפול שקיבלה עזר לה להבין את המצב בו היא נמצאת ולהשתלט עליו.

 

גם השחקנית מיים ביאליק סיפרה שהלכה לטיפול, אך ציינה שלקח זמן עד שמצאה את זה שהיה נכון עבורה: "כשהייתי צעירה חשבתי שאם משהו לא עבד פעם אחת, אם מטפל לא הצליח לעזור או שתרופה לא פעלה, אז שום דבר כבר לא יעזור. הלוואי שהייתי יכולה להגיד לעצמי שמשהו כן יעבוד, אבל לפעמים זה לוקח קצת זמן או מעט מחקר. להבין וללמוד לעומק כאילו חייכם תלויים בזה, כי עבורי זה באמת היה המצב".

 

ברשימת הסלבס הארוכה נמצאים גם פיט דיווידסון שסיפר שיש לו הפרעת אישיות גבולית, הנסיך הארי שסיפר שהלך לטיפול בעידודה של אשתו מייגן מרקל, שדיברה גם היא על תחושותיה בעקבות היחס הקשה שקיבלה מהציבור ומהתקשורת מאז שהצטרפה לארמון המלוכה.

 

הלך לטיפול בעידודה של אשתו. הנסיך הארי ומייגן מרקל (צילום: GettyImages)
הלך לטיפול בעידודה של אשתו. הנסיך הארי ומייגן מרקלצילום: GettyImages

 

השחקנית לילי ריינהרט סיפרה שנאלצה לחזור לגור עם הוריה לאחר שחשה ש"עולמי חרב. לא רציתי להודות בתבוסה, אבל הרגשתי שעליי לחזור הביתה. שהבריאות הנפשית שלי מתדרדרת והופכת אותי לחולה פיזית".

 

הזמרת קמילה קביו הרבתה לספר על החרדות והלחצים איתם התמודדה, ועל ההפרעה טורדנית-כפייתית איתה אובחנה. גם בן זוגה לשעבר שון מנדס סיפר על החרדות מהן הוא סובל.

 

ליזו סיפרה שחוותה דיכאון קשה ושכמעט פרשה בגללו מעסקי המוזיקה, ג'נט ג'קסון סיפרה גם היא שהתמודדה עם דיכאון וחוסר הערכה עצמית והשחקנית טראג'י פ. הנסון סיפרה שהיא מכירה את נושא בריאות הנפש מקרוב מכיוון שחלק מבני משפחתה סבלו מבעיות. השחקנית ביזי פיליפס והדוגמנית כריסי טיגן סיפרו על הדיכאונות שחוו אחרי שילדו ומאריה קארי סיפרה גם היא שסבלה מהפרעה דו קוטבית: "חייתי בהכחשה ובבדידות מהפחד שמישהו יחשוף אותי. זה היה עול כבד שלא הצלחתי להתמודד איתו. אז הלכתי לטיפול, הקפתי את עצמי באנשים טובים וחזרתי לעשות את מה שאני אוהבת, לכתוב שירים ולעשות מוזיקה".

רובי ברקר  (צילום: אינסטגרם)
רובי ברקר צילום: אינסטגרם

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פייסבוק
אינסטגרם
twitter
הדגמים המנצחים של 2018