6 צפייה בגלריה
סופו של עידן. הנסיך הארי ומייגן מרקל
סופו של עידן. הנסיך הארי ומייגן מרקל
סופו של עידן. הנסיך הארי ומייגן מרקל
(צילום: רוייטרס)
השבוע תם עידן מלכותי .הנסיך הארי ומייגן מרקל הגיעו להופעתם האחרונה כבכירים במשפחת המלוכה ,ומה שהיה אמור להיות הגראנד פינאלה של הדוכסים מסאסקס - הסתיים בטונים צורמים ובמבוכה גדולה מאוד.
כזכור, שעות ספורות לפני האירוע, המלכה אליזבת החליטה שהארי ואשתו לא יצעדו לצידה בתהלוכה המסורתית וייגשו ישר למקומות הישיבה שלהם. ואם זה לא מספיק – מהארמון התקבלה החלטה כי הדוכסים מסאסקס יהיו הראשונים שיכנסו לאולם, מה שמדגיש את מעמדם הנחות. למרות העלבון, בני הזוג בלעו את העלבון והגיעו לאירוע, אלא שהאירועים המביכים לא הסתיימו שם: רגע נוסף נרשם כשמרקל אמרה שלום לנסיך וויליאם, שהתעלם ממנה בפעם הראשונה, אך הדוכסית לא ויתרה, פנתה אליו שוב, וקיבלה "שלום" קר חזרה. לזכותו של יורש העצר ייאמר כי קורא שפתיים מטעם"הטלגרף", אמר כי וויליאם אמר לאשתו, קייט מידלטון, כי הם "לא יכולים ללחוץ ידיים וחייבים לשמור על מרחק" - בגלל נגיף הקורונה, והוסיף: "מרגיש מוזר".
"זה השאיר להארי ומייגן טעם מר מאוד", סיפר מקור מהארמון למגזין People, והוסיף: "הם עצובים מכך מאוד, בעיקר שהם באמת השתדלו וניסו. עברו עליהם כמה ימים לא קלים", סיכם. אולי זו הסיבה, שמייגן הקדימה את חזרתה הביתה וטסה מיד לאחר אירוע סודי, בלי שאיש יראה או ידע. בדיוק כפי שעשתה לאחר שהשניים הודיעו על הפרישה בחודש ינואר האחרון. הנסיך הארי יישאר בבריטניה בימים הקרובים אך גם הוא צפוי, להקדים את חזרתו ולהתאחד עם בנו ואשתו. כזכור, השניים היו אמורים להישאר בבריטניה עד סוף מרץ – אך אם נאמין לשמועות, זה כבר לא יקרה .
6 צפייה בגלריה
קרירים. הנסיך וויליאם וקייט מידלטון
קרירים. הנסיך וויליאם וקייט מידלטון
קרירים. הנסיך וויליאם וקייט מידלטון
(קרדיט: Gettyimages)
יש הטוענים כי הכעס על הדוכסים מסאסקס, התחיל בכלל כשנודע שהשניים לא מתכוונים להגיע לבריטניה עם ארצ'י, ובנם הפעוט נשאר בקנדה עם אומנת. בימים האחרונים, מנסים השניים להבהיר כי ההחלטה לא להביא אותו לארמון לא נועדה "לעשות דווקא", אלא מפחד מנגיף הקורונה. העיתונאית בריוני גורדון שמקורבת לבני הזוג ואף ראיינה את הנסיך הארי, כתבה מאמר שכותרתו: "הייתי עדה לעצב העמוק שליווה את המהלך של הארי ומייגן", ובו הבהירה כי השניים פשוט פחדו לבריאותו של ארצ'י בן ה-10 חודשים.
אבל נחזור לאירוע, במהלך השבוע האחרון, הדוכסים מסאסקס המשיכו להפגין חזות אחידה ובעיקר מאוהבת, כשהגיעו למספר אירועים מתוקשרים, אך מקורבים לזוג סיפרו כי התחושות קשות. "למרות כל החום והאופטימיות שהקרינו הארי ומייגן במהלך סבב ההופעות האחרון שלהם, המתחים במשפחה עדיין בשיאם. החודשים האחרונים לא היו קלים לאיש מהם". המקור הוסיף והדגיש כי "ההופעה האחרונה, לצידם של וויליאם וקייט, הייתה מתוחה וקשה מכולם".
(מתוך האינסטגרם)
מנגד, מקור אחר ניסה לפזר קצת אופטימיות, ואמר: "יש המון רצון טוב בין כולם, בני המשפחה ממש מרגיעים את הארי ומייגן, ובמקביל הדוכסים דואגים להבהיר כי הם לא זונחים אף אחד". המקור הוסיף ואמר כי "זה מה שהארי ומייגן רצו מאז ומתמיד, ליצור לעצמם חיים אחרים, חדשים. זו הקלה גדולה מאוד עבורם לצאת מבריטניה ולפנות לדרך שהם בחרו בה".
אלא שלא כולם מרוצים מתחושת ההקלה שמציפה את בני הזוג. הרינונים בבריטניה גורסים כי היחסים בין וויליאם להארי, שהיו כל כך קרובים פעם, לא באמת יכולים לחזור למה שהיו, וזה עוד לפני שדיברנו על שאר בני המשפחה, בהם גם קייט, שהייתה פעם אשת סודו של הארי. "אין לדעת מה יהיה", אמר מקור, אך הוסיף: "הארי ומייגן הם בני משפחה והם תמיד יישארו אהובים".
מקורב למרקל ניצל את הסערה החדשה כדי לשפוך קצת אור ולספר על תחושותיה בתקופה האחרונה, מאז ה"מגזיט" ולאחר האירוע המלכותי האחרון. "זה השאיר בה תחושה רעה מאוד", הבהיר המקורב וציין כי זו הייתה ההוכחה עבורה שה"מגזיט" היה צעד חכם. "מייגן אמרה שהטיול של השניים לקנדה היה אישור לכך שהפרידה מהמלוכה זה הדבר הנכון ביותר עבורם. אין חום בין בני המשפחה והיא הייתה רוצה לגדל את ארצ'י אחרת, בבית שמח עם המון חיבוקים", סיפרה חברה קרובה של הדוכסית ל"דיילי מייל".
6 צפייה בגלריה
אין חרטות. תמונה משפחתית של בית המלוכה
אין חרטות. תמונה משפחתית של בית המלוכה
אין חרטות. תמונה משפחתית של בית המלוכה
(צילום: Gettyimages)
אין לדעת מי הם אותם חברים של בני הזוג, שנהנים כל כך להדליף פרטים אינטימיים מחייהם, אבל להבדיל מתחילת הקשר בין בני הזוג, כשכל פיסת אינפורמציה שדלפה לתקשורת הייתה נשק נגד מרקל, עכשיו המקורות עובדים לטובת בני הזוג. יותר מזה, הם מציירים את הדוכסית באור חיובי לראשונה מאז כניסתה לבית המלוכה, והיא נתפסת לראשונה כקורבן ולא כאישה מניפולטיבית.
"אף אחד לא מתחבק שם וכולם כל כך מאופקים וקרים, במיוחד קייט", אמרה חברה של מייגן בעילום שם והוסיפה שזה ברור לכולם כי וויליאם וקייט לא מאושרים מהבחירה של הארי ומייגן להתנתק מהמלוכה. "מייגן אמרה שקייט אפילו לא הביטה לכיוונה והאינטראקציה ביניהן הייתה אפסית".
מקורב נוסף של הדוכסית סיפר ל"הטלגרף" כי "מייגן ממש הזילה דמעות לאחר האירוע האחרון", והוסיף כי "היה לה קושי עצום להיפרד מבריטניה ומהתפקיד המלכותי". המקורב המשיך וסיפר כי ניתן היה לראות את הקושי והעצב בעיניה של מייגן כשהגיעה לבית הספר Robert Clack בדאגנהאם כדי לתת נאום מעורר השראה לתלמידות.
וגורדון העיתונאית, שכאמור ליוותה את בני הזוג באירוע האחרון, הוסיפה: "עצוב שאחרי פחות משנתיים – האדם עם הצבע השונה היחיד שהצטרף למשפחת המלוכה כבר לא שם". ואולי זה היה כל הסיפור לאורך כל הזמן הזה.
6 צפייה בגלריה
"עוד קצת וסיימנו איתם"
"עוד קצת וסיימנו איתם"
"עוד קצת וסיימנו איתם"
(Getty images)
6 צפייה בגלריה
מפנטזת על לחזור לקנדה
מפנטזת על לחזור לקנדה
מפנטזת על לחזור לקנדה
(צילום: Gettyimages)
6 צפייה בגלריה
"תבואי לבקר אותנו, כן?"
"תבואי לבקר אותנו, כן?"
"תבואי לבקר אותנו, כן?"
(צילום: Gettyimages)