5 צפייה בגלריה
הורים לשניים. מייגן מרקל והנסיך הארי
הורים לשניים. מייגן מרקל והנסיך הארי
הורים לשניים. מייגן מרקל והנסיך הארי
(צילום: CBS)
אתמול נודע כי הנסיך הארי ואשתו הדוכסית מייגן מרקל, הביאו לעולם בת ,אחות לארצ'י בן השנתיים, שנושאת על כתפיה אחריות עצומה המגוללת בשמה: ליליבת (לילי) דיאנה מאונבטן ווינדזור. ליליבת על שם סבתא רבתא שלה, המלכה אליזבת שזה היה שם החיבה שלה בקרב משפחתה, וכמובן דיאנה על שם סבתה המנוחה, אמו של הנסיך שהלכה לעולמה בתאונה.
למעשה, כבר לאחר שהשניים הכריזו כי הם בהיריון שני בחודש פברואר האחרון, החלו לצוץ השערות בכל הנוגע לשם שיעניקו לבתם, אך בזמן שהשמועות כיוונו ספיציפית לדיאנה ובהמשך לנסיך פיליפ, כעת מתברר כי המלכה היא הזוכה הגדולה. אגב, ציניות בצד: נכון שבחירת השם שהעניקו השניים לבתם הרימה גבות ברחבי העולם, אבל בואו לא נשכח שאת השם ארצ'י העניקה מייגן לבנה על שם החתול האהוב שלה ,כך שלא משנה איך תסתכלו על זה, מדובר בשדרוג משמעותי.
5 צפייה בגלריה
משפחה יפה. הארי, מייגן וארצ'י
משפחה יפה. הארי, מייגן וארצ'י
משפחה יפה. הארי, מייגן וארצ'י
(צילום: Misan Harriman)
כאמור, ליליבת 'לילי' דיאנה נולדה ביום שישי האחרון, 4 ביוני, בבית החולים "סנטה ברברה קוטג'" במשקל של שלושה קילוגרם וחצי (3.487 למקפידים). על פי הדיווחים, מרקל ילדה במחלקה פרטית שהעלות של הלידה בה עומדת על 20 אלף ליש"ט (מעל ל-90 אלף שקלים). למרות שאתרי החדשות מעבר לים מדווחים כי הדוכסים מסאסקס עדכנו את המלכה אליזבת בשם שיעניקו לבתם עוד לפני הלידה, נראה שארמון בקינגהאם לא עודכן מראש באירוע המשמח ואף הופתע מההכרזה. התייחסות רשמית יצאה רק 90 דקות לאחר שפורסם ב-CNN כי השניים הביאו לעולם את בתם השנייה. "מזל טוב לדוכס והדוכסית מסאסקס להולדת בתם ליליבת דיאנה! המלכה, הנסיך מוויילס, הדוכסית מקורנוול והדוכסים מקיימברידג' מאושרים מהחדשות", כך פורסם בעמוד האינסטגרם הרשמי של המלכה אליזבת.
יחד עם המלכה אליזבת גם שאר בני המלוכה העלו פוסט לכבוד לידתה של ליליבת, שנכתב באותו נוסח פחות או יותר, וללא הפגנת חום ואהבה אמיתיים: "כולנו שמחים מהבשורה המשמחת על לידתה של לילי התינוקת, מזל טוב להארי, מייגן וארצ'י", כתבו הנסיך וויליאם וקייט מידלטון לצד תמונה של הדוכסים מסאסקס, "מזל טוב להארי, מייגן וארצ'י על לידתה של ליליבת דיאנה. אנחנו מאחלים להם את כל הטוב שאפשר", כתבו הנסיך צ'רלס ואשתו, הדוכסית קמילה. רק הנסיכה יוג'יני השקיעה בסטורי עם אפקטים ולבבות לצד תמונה של הדוכסים, וכתבה: "מזל טוב בן דוד יקר, אנחנו לא יכולים להיות יותר שמחים בשבילכם".
5 צפייה בגלריה
הנסיכה יוג'יני והסטורי המשמח
הנסיכה יוג'יני והסטורי המשמח
הנסיכה יוג'יני והסטורי המשמח
(צילום: אינסטגרם)
אז האם המחווה של הדוכסים תצליח לאחות את הקרע שנוצר בינם לבין שאר בני המלוכה? קרוב לוודאי שלא. "זה די אירוני, לא?", אמר העיתונאי פירס מורגן בריאיון לתוכנית TODAY, והוסיף: "יש לך את השניים האלה שמלכלכים על משפחת המלוכה בלי סוף ולפתע הם קוראים לתינוקת על שם המלכה? אולי זו בעצם הדרך ש
להם לתקן את במצב ולשים סוף לסכסוך המשפחתי הזה". בניגוד למצופה, מורגן, שהוא שונא מושבע של מרקל, סיים בכמה מילים טובות. "אני מאחל להם כל טוב. הם עכשיו משפחה של ארבעה, אני מאחל להם בהצלחה וחיים ארוכים מאושרים".
נזכיר כי בחודש מרץ האחרון ובמהלך ריאיון מדובר לאופרה ווינפרי, בני הזוג לא חסכו בהאשמות כלפי משפחת המלוכה ואף טענו כי היו כאלה שחששו מ"כמה כהה יהיה צבע עורו של ארצ'י". בהמשך, מרקל אמרה כי הייתה אובדנית וחשה לא מוגנת. בחודש שעבר עלתה עלתה לאוויר הסדרה הדוקומנטרית של ווינפרי והארי, וכבר בפרק הראשון הנסיך הפנה אצבע מאשימה כלפי הארמון, שלטענתו התעלמו ממצוקתה הנפשית של אשתו, שסבלה מחשבות אובדניות ואף רצתה לשים קץ לחייה, ובנוסף כלפי אביו והאשים אותו בכך שאפשר לו לסבול כפי שסבו, הנסיך פיליפ, עשה לצ'רלס עצמו. "כשהייתי צעיר יותר אבי היה אומר לי, 'ככה זה היה עבורי וזה יהיה ככה גם עבורך'. הוא התייחס בכך לילדות הקשה שעבר, אבל זה לא הגיוני. רק בגלל שאתה סבלת זה לא אומר שילדיך צריכים לסבול"
ונחזור לליליבת, התוספת המלכותית החדשה של המשפחה: למרות השם הארוך - ליליבת 'לילי' דיאנה מאונטבטן ווינדזור, הדוכסים צפויים לקרוא לבתם לילי דיאנה. התינוקת הפעוטה היא הנינה ה-11 של המלכה אליזבת והיא השמינית בתור לכתר. בדיוק כמו אחיה הגדול ארצ'י, גם ליליבת לא תזכה לטייטל מלכותי והיא לא תקרא "נסיכה". לאחר לידתו של ארצ'י הדוכסים בחרו שלא להעניק לו תואר מלכותי על מנת לאפשר לו חיים נורמליים עד כמה שאפשר, אך במהלך הריאיון לווינפרי הם שינו גרסה וטענו כי מהארמון לא רצו להעניק לארצ'י את התואר "נסיך" כחלק מהחששות לגבי צבע עורו והוסיפו כי "הכללים השתנו". בכל זאת יש לציין כי לאחר מותה העתידי של המלכה אליזבת (לא עלינו, טפו) הכתר צפוי לעבור לאביו של הארי, הנסיך צ'רלס, מהלך שבאופן אוטומטי ישדרג את ארצ'י לנסיך ואת לילי דיאנה לנסיכה.
5 צפייה בגלריה
המלך הבא. הנסיך צ'רלס והמלכה אליזבת
המלך הבא. הנסיך צ'רלס והמלכה אליזבת
המלך הבא. הנסיך צ'רלס והמלכה אליזבת
(צילום: Gettyimages)
העיתונאי אומיד סקובי, מי שאחראי בין היתר על הספר הביוגרפי "למצוא את החופש", צייץ בטוויטר כי "בשלב זה הדוכסים אינם מתכוונים לחשוף את בתם ולא ישתפו תמונה שלה". זאת כמובן בניגוד ללידה של ארצ'י, כשהשניים היו מחויבים להופיע בפני המצלמות רגע אחרי, היות שהם ויתרו על מעמדם בארמון והחוקיםהמלכותיים לא חלים עליהם. סקובי גם הוסיף כי הארי ומייגן נמצאים כעת בחופשת לידה והם מעודדים את כל מי שרוצה לשלוח להם מתנות לרגל הלידה למסור אותן לעמותות הפועלות למען נשים ונערות.
לסיום רק נזכיר כי ליליבת הקטנה בת ארבעה ימים בסך הכל ועל כתפיה הקטנות מונח משקל כבד - האם היא תצליח לאחות את הקרע בין הארי לבני משפחתו? האם היא תגדל לפי המסורת הבריטית או האמריקאית וכמובן, מה יהיה הקשר בינה ובין סבתא רבתא שלה. וזה עוד לפני שדיברנו על צבע העור שלה - אלמנט שאי-אפשר להתעלם ממנו בהתחשב בנסיבות - שיתגלה כשהארי ומייגן יחליטו לחשוף את פניה לתקשורת.