מייגן, לפנייך: בני המלוכה השערורייתיים ביותר בבריטניה

בזמן שהעולם כולו בודק כל צעד ופרובוקציה מצדה של מייגן מרקל, החלטנו להזכיר לכם את בני המלוכה הבעייתיים ביותר בבריטניה, החל מהמלך אדוארד שויתר על הכתר בשביל האהבה ועד הנסיכה דיאנה שניסתה לשים קץ לחייה

תרגישי בנוח, את בחברה טובה. מייגן מרקל (צילום: Gettyimages)
תרגישי בנוח, את בחברה טובה. מייגן מרקלצילום: Gettyimages

 

לפני קצת יותר משמונה חודשים, במאי 2018, שינתה מייגן מרקל (37) את הסטטוס שלה משחקנית לדוכסית, לאחר שהסכימה לקחת את הנסיך הארי (34) לבעלה, בטוב וברע. לו רק ידע הנסיך מה עומד להגיע. 

 

מרקל מככבת בכותרות מאז החתונה, לרוב מכיוון שהיא לוקחת חלק עיקרי ומרכזי בשערוריות הגדולות בארמון המלוכה, בין אם זה בסכסוך המתוקשר עם גיסתה, קייט מידלטון, בדרמות עם בני משפחתה או בעובדה שמאז שהפכה לדוכסית עובדות הארמון נמלטות על נפשן.

 

ביום שני האחרון הצליחה הגברת מרקל לעורר עוד סערה קטנה, הפעם זה קרה כשהחליטה להתעלם מחוקי הארמון ושכרה לעצמה דולה שתלווה אותה ברגע הלידה, מה שעורר אצלנו את החשק לבדוק מי הם בני המלוכה "הבעייתיים" ביותר בבריטניה. מייגן, שימי לב - את לא לבד.

 

מושכים אש. מייגן מרקל והנסיך הארי (צילום: Gettyimages)
מושכים אש. מייגן מרקל והנסיך האריצילום: Gettyimages

 

ויתר על הכתר בשביל האהבה: המלך אדוארד השמיני

האהבה מנצחת? אדוארד השמיני (צילום: Gettyimages)
האהבה מנצחת? אדוארד השמיניצילום: Gettyimages

 

אדוארד אלברט כריסטיאן ג'ורג' אנדרו פטריק דייוויד וינדזור או בקיצור, המלך אדוארד השמיני, אחיו של אבי המלכה אליזבת, ירש את הכתר מאביו, ג'ורג' החמישי, בינואר 1936. בדצמבר 1936, אחרי 11 חודשים בהם כיהן כמלך, החליט אדוארד השמיני לוותר על הכתר, אבל לא לפני שהספיק לזעזע את בריטניה כשהתאהב בגרושה אמריקנית, הגברת ווליס סימפסון, והחליט שהוא רוצה להתחתן איתה.

 

הממלכה הבריטית התנגדה בכל תוקף לנישואיהם של השניים, שלא ניסו אפילו להסתיר את הרומן וגרמו לסערה ברחבי בריטניה, שהחמירה משמעותית אחרי שנודע כי לגברת סימפסון יש "נטיות" נאציות וכי הייתה סוכנת גרמנית שהייתה ביחסים טובים (מדי) עם שגרירו של אדולף היטלר.

 

האוהבים המנודים. אדוארד השמיני ו-ווליס סימפסון (צילום: Gettyimages)
האוהבים המנודים. אדוארד השמיני ו-ווליס סימפסוןצילום: Gettyimages

 

לאדוארד השמיני לא נותרה ברירה והוא נאלץ להתפטר מתפקידו כמלך ולהעביר את הכתר לאחיו הצעיר, ג'ורג' השישי, אביה של המלכה אליזבת, שהעניק למלך הפורש את התואר "הדוכס מווינדזור". ביוני 1937 נישאו הנאהבים בטקס פרטי, כזה שלא כלל שום נציגות מבית המלוכה, ואילו סימפסון קיבלה את התואר "הדוכסית מווינדזור".

 

חשבתם שבזה זה נגמר, נכון? אז חכו לזה: היחסים בין המלך הפורש לאחיו הקטן, המלך ג'ורג' השישי, היו טעונים במיוחד. המלך ג'ורג' השישי מנע מאשתו של המלך הפורש את התואר "הוד מעלתה המלכותית" ואף הכריז כי אדוארד לא יגיע לבקר בבריטניה ללא הזמנה. וכך היה. היחסים בינו לבין בני משפחתו בעל הדם הכחול נותקו עם השנים אך קצת לפני מותו, בשנת 1972, זכה לביקור של אחייניתו, המלכה אליזבת, שהגיעה להיפרד ממנו יחד עם בנה הבכור, הנסיך צ'ארלס.

 

ויתר על הכתר בשבילה. סימפסון (צילום: Gettyimages)
ויתר על הכתר בשבילה. סימפסוןצילום: Gettyimages

 

בסוף האהבה ניצחה. בערך (GettyImages)
בסוף האהבה ניצחה. בערךGettyImages

 

אהבה אסורה: הנסיכה מרגרט

 

ובתפקיד אלזה: הנסיכה מרגרט (צילום: Gettyimages)
ובתפקיד אלזה: הנסיכה מרגרטצילום: Gettyimages

 

הנסיכה מרגרט הייתה הרוח השובבה של משפחת המלוכה, כזו שהאופטימיות עטפה אותה ושמחת החיים פרצה ממנה, אך בכל הנוגע לחיי האהבה שלה – איך נאמר זאת בעדינות? ממש לא הלך לה.

 

אהבה בלתי אפשרית. הנסיכה מרגרט ופיטר טאונסנד (צילום: Gettyimages)
אהבה בלתי אפשרית. הנסיכה מרגרט ופיטר טאונסנדצילום: Gettyimages

 

בשנת 1954 כיכבה הנסיכה מרגרט בכותרות, לאחר שנודע כי היא מנהלת רומן עם האדון פיטר טאונסנד, קצין בחיל האוויר הבריטי. הרומן בין השניים החל הרבה לפני שהעולם גילה, עוד בזמן שטאונסנד היה נשוי באושר ושימש כעוזר למלך ג'ורג' השישי. הנסיכה מרגרט סיפרה לאחותה הגדולה, אליזבת, על אהבתה ורצונה להתחתן עם טאונסנד, שהספיק בינתיים להתגרש לאחר שאשתו עזבה אותו ללא התראה מוקדמת.

 

הקצין הגרוש. פיטר טאונסנד (צילום: Gettyimages)
הקצין הגרוש. פיטר טאונסנדצילום: Gettyimages

 

בתחילה לא הביעה המלכה התנגדות, אך העיתונים בבריטניה עוררו סערה גדולה סביב הרומן, מה שגרם לזעם רב בקרב התושבים. המלכה אליזבת החליטה שצריך להרגיע את העניינים והבטיחה לאחותה הקטנה שבמידה ותסכים לחכות שנתיים, במהלכן טאונסנד ייצא למלא את תפקידו בבריסל, תתמוך במערכת היחסים ביניהם. מיותר לציין שהשנתיים חלפו אך האיסור על הנישואים נמשך, נכון?

 

הנסיכה מרגרט, שבלב כבד נאלצה לוותר על אהובה הקצין, נישאה לצלם אנתוני ארמסטרונג-ג'ונס בשנת 1960, קיבלה את התואר "רוזנת סנודן" והביאה לעולם שני ילדים. 18 שנים לאחר מכן, בשנת 1978, התגרשה מבעלה, ואם תהיתם - היא וטאונסנד מעולם לא חזרו זה לזרועות זו.

 

נשבר לה הלב. הנסיכה מרגרט (GettyImages)
נשבר לה הלב. הנסיכה מרגרטGettyImages

 

פטיש לכפות רגליים? שרה פרגוסון

 

אוי, הבושות. שרה פרגוסון (צילום: Gettyimages)
אוי, הבושות. שרה פרגוסוןצילום: Gettyimages

 

הגברת שרה מרגרט פרגוסון נולדה בשנת 1959 והגורל האיר לה פנים כשהפגיש אותה עם בנה השלישי של המלכה אליזבת, הנסיך אנדרו, דוכס יורק. בשנת 1985 הנסיכה דיאנה, עליה השלום, הפגישה בין פרגוסון לנסיך, והשניים התאהבו ממבט ראשון והתארסו שנה לאחר מכן, ביולי 1986. לאחר נישואיהם העניקה המלכה לזוג הטרי את התארים "דוכס ודוכסית יורק" והם הביאו לעולם שתי בנות, הנסיכה ביאטריס (30) והנסיכה יוג'יני (28).

 

הנישואים בין פרגוסון לנסיך אנדרו היו בשיאם, והדוכסית אפילו ניצלה את המעמד, הוציאה רישיון טיס והפכה לאישה הראשונה בבית המלוכה המחזיקה רישיון טיס. הכל היה נראה ורוד ויפה.

 

הזעם מורגש. הנסיך אנדרו, הנסיכה ביאטריס ופרגוסון (צילום: Gettyimages)
הזעם מורגש. הנסיך אנדרו, הנסיכה ביאטריס ופרגוסוןצילום: Gettyimages

 

בינואר 1992 החלו לצוץ שמועות בדבר משבר בנישואים ובני הזוג נפרדו כמה חודשים לאחר מכן. הסיבה לפרידה: תמונה שפורסמה והופצה בתקשורת ברחבי העולם, בה נראית הדוכסית מיורק משתזפת בעירום חלקי כשאיש העסקים האמריקני, ג'ון בריין, כורע על ברכיו ומוצץ את אצבעות רגליה.

 

לאחר פרסום התמונה פרגוסון התרחקה, ככל הנראה לא מרצונה החופשי, מהארמון וארבע שנים לאחר מכן, בשנת 1996, התגרשו הדוכסית והנסיך באופן רשמי וסופי.

 

לא נשקר, את קצת מביכה (צילום: Gettyimages)
לא נשקר, את קצת מביכהצילום: Gettyimages

 

אם חשבתם שהדרמה הסתיימה בגירושים אז פחות - לאחר פרשת מציצת אצבעות הרגליים פרגוסון הפכה להיות דמות שנואה במיוחד בבריטניה, ואף זכתה לכינוי "דוכסית החזיר". הגברת נקלעה לחובות כלכליים וניסתה להשתלב בתחום התקשורת כדי להחזיר את כל חובותיה, שהסתכמו בסכום "סמלי" של 4.2 מיליון ליש"ט.

 

פעם, לפני פרשת כפות הרגליים (צילום: Gettyimages)
פעם, לפני פרשת כפות הרגלייםצילום: Gettyimages

 

הדמות האהובה ביותר בממלכה: הנסיכה דיאנה

 

מלכת הלבבות. הנסיכה דיאנה (צילום: Ap)
מלכת הלבבות. הנסיכה דיאנהצילום: Ap

 

ליידי דיאנה פרנסס ספנסר או בקיצור, הנסיכה דיאנה, נולדה בשנת 1961 לאדוארד ג'ון ספנסר ופרנסס, מצאצאיו של צ'ארלס הראשון, מלך אנגליה. במהלך שנות ה-70 בילה הנסיך צ'ארלס בחברתה של אחותה הגדולה של דיאנה ובמקביל ניהל, על פי השמועות, רומן מתוקשר עם קמילה פרקר בולס. הנסיך הרגיש את הלחץ המופעל עליו לקראת הגיעו לגיל 30 והחליט לפצוח במערכת יחסים שהובילה לחתונה עם דיאנה, בעצתה של קמילה עצמה.

 

ארמון קנזינגטון הודיע על האירוסים והחתונה של השניים התקיימה חמישה חודשים לאחר מכן, ביולי 1981, לעיניהם של 3,500 אורחים וכ-750 מיליון איש שצפו בחתונה בטלוויזיה. בשנת 1982 נולד בנם הבכור של הנסיך צ'ארלס והנסיכה דיאנה, הנסיך וויליאם ושנתיים לאחר מכן, בספטמבר 1984 נולד בנם השני, הנסיך הארי.

 

סיפור אהבה ללא אהבה. הנסיכה דיאנה והנסיך צ'ארלס (צילום: Ap)
סיפור אהבה ללא אהבה. הנסיכה דיאנה והנסיך צ'ארלסצילום: Ap

 

דיאנה לא הצליחה למצוא את מקומה בארמון וכנראה שגם לא במערכת היחסים עם בעלה, סבלה מדיכאון לאחר לידת הנסיך וויליאם, כזה שהוביל לבולימיה וניסיונות התאבדות.

 

באחד מהראיונות עמה סיפרה דיאנה כי במהלך ההיריון עם וויליאם החליטה לנסות לשים קץ לחייה והשליכה את עצמה ממדרגות בארמון. "אמרתי לצ'ארלס שאני נמצאת בדיכאון עמוק ובכיתי המון, אבל הוא רק אמר לי שאני יבבנית. 'אני לא מתכוון להקשיב לך, את תמיד עושה לי את זה'. הוא הלך לרכוב על סוס ואני זרקתי את עצמי מהמדרגות. המלכה הגיעה ונראתה מבוהלת מאוד, אבל ידעתי שלא אאבד את התינוק שלי, למרות שנחבלתי באיזור הבטן. כשצ'ארלס חזר, הוא פשוט התעלם מכל מה שקרה", סיפרה.

 

העמדת פנים? (צילום: Ap)
העמדת פנים?צילום: Ap

 

לקראת סוף שנות השמונים החלה התדרדרות במערכת היחסים של השניים, זאת לאחר שהאשימו זו את זה בבגידה. מיד לאחר הפרידה חידש הנסיך צ'ארלס את הקשר עם קמילה, שלימים הפכה להיות אשתו, ואילו דיאנה ניהלה מערכת יחסים עם ג'יימס יואיט, ששמועות רבות מעבר לים טוענות כי הוא אביו הביולוגי של הנסיך הארי.

 

הורים לשניים (צילום: AP)
הורים לשנייםצילום: AP

 

בשנת 1996 הגירושים של השניים הפכו לרשמיים וגם אחריהם המשיכה הנסיכה דיאנה להיות הדמות האהובה ביותר בבריטניה, ואף זכתה לאהדה רבה לאחר שהייתה האישיות המפורסמת הראשונה בעולם שהסכימה לגעת בחולה איידס.

 

דיאנה פרחה לאחר הגירושים, ניהלה שלל רומנים אך מצאה את מותה בנסיבות טראגיות. באוגוסט 1997 הייתה מעורבת בתאונת דרכים בפריז כשברכב היה בן זוגה דודי אל-פאייד, בנו של המיליונר המצרי-בריטי מוחמד אל פאייד. ספקולציות ושמועות סביב מותה של הנסיכה דיאנה הציפו את העולם, ויש הטוענים כי התאונה הייתה מתוכננת וכי מי שעמדה מאחוריה היא המלכה אליזבת.

 

יום כיף משפחתי (צילום: AP)
יום כיף משפחתיצילום: AP

 

במילה אחת, פושטק: הנסיך פיליפ

 

שובב. הנסיך פיליפ (צילום: Getty Images)
שובב. הנסיך פיליפצילום: Getty Images

 

פיליפוס אנדראו של יוון ודנמרק או בשמו היותר מוכר, הנסיך פיליפ, נולד בשנת 1921 לנסיך אנדראס ולנסיכה אליס של יוון ודנמרק. למרות שאחיו ואחיותיו של פיליפ היו חברים במפלגה הנאצית, הנסיך שלנו בחר להתגייס דווקא לצי המלכותי הבריטי.

 

המלכה אליזבת' והנסיך פיליפ נפגשו לראשונה בשנת 1939 ולמרות שהשניים קרובי משפחה - אתם יודעים, בני דודים מדרגה שנייה - הסיפורים מספרים כי אליזבת' התאהבה בפיליפ ברגע שראתה אותו והשניים שמרו על קשר והתכתבו במשך שנים.

 

הזוג המלכותי של כל הזמנים (צילום: Gettyimages)
הזוג המלכותי של כל הזמניםצילום: Gettyimages

 

בשנת 1946 התארסו השניים בסתר, מכיוון שאביה של אליזבת' לא הסכים ליחסים ביניהם, והתחתנו בנובמבר 1947. תושבי בריטניה לא קיבלו באהבה את הנישואים, וגם לא האדון וינסטון צ'רצ'יל שכיהן אז כראש ממשלת בריטניה.

 

כנגד כל הסיכויים ולמרות כל ההתנגדויות, השניים הביאו לעולם ארבעה ילדים, הנסיך צ'ארלס, הנסיכה אן, הנסיך אנדרו והנסיך אדוארד, אבל אם חשבתם שארבעה ילדים ימנעו מהנסיך פיליפ לנהל רומנים ולאמץ סגנון חיים פרוע אז שכחו מזה.

 

פעם, לפני עידן הבגידות (צילום: Gettyimages)
פעם, לפני עידן הבגידותצילום: Gettyimages

 

המלכה אליזבת קיבלה את הכתר מספר שנים לאחר החתונה, ובזמן שניסתה לפלס את דרכה כמלכה, החליט הנסיך פיליפ להשתעשע בטייס, לצאת עם חברים לברים ואם נאמין לשמועות - גם לבגוד באשתו. שמועות מעבר לים מספרות כי הנסיך פיליפ נהג להיעלם למספר ימים, להגזים עם שתיית אלכוהול ולקבל את הכינוי המפוקפק "רודף נשים". איש מעולם לא טרח לאמת או לשלול את השמועות סביב ההתפרפרויות של הנסיך פיליפ ואפשר לומר שזה די יצא לטובתו.

 

ככה נראים נשואים מאושרים? (צילום: Gettyimages)
ככה נראים נשואים מאושרים?צילום: Gettyimages

 

אם חשבתם שהשערוריות של הנסיך פיליפ נגמרו שם אז אתם ממש נרדמים בעמידה - רק בחודש ינואר האחרון הנסיך היה מעורב בתאונת דרכים סמוך לאחוזת סנדרינגהם לאחר שנסע במהירות ולא הבחין ברכב המגיע ממול. הנסיך פיליפ יצא מזה בנס, ללא כל פגע, חוץ מהלינץ' שעבר בתקשורת, לאחר שהנוסעת ברכב השני אמרה לכל עיתונאי שרק רצה לשמוע כי הנסיך אפילו לא טרח להציע עזרה או אפילו להתנצל.

 

ההתנצלות הגיעה כשבועיים לאחר התאונה ואחרי שהנושא נטחן בכל אתר חדשותי אפשרי. חשבתם שהנסיך למד לקח? ובכן, רק כמה ימים לאחר התאונה נעצר הנסיך כשהוא נוהג ללא חגורה, ואף קיבל אזהרה מצוות השוטרים המקומי. פושטק כבר אמרנו?

 

חייב שיחת איפוס (צילום: Getty Images)
חייב שיחת איפוסצילום: Getty Images

 

הצפרדע שהפך לנסיך: הנסיך הארי

 

ג'ינג'י לוהט. הנסיך הארי (צילום: Gettyimages)
ג'ינג'י לוהט. הנסיך האריצילום: Gettyimages

 

כמובן שאי אפשר לסיים אייטם שערורייתי בלי לתת מקום של כבוד לבעלה של הדוכסית מסאסקס ומי שיכול ללמד אותנו שיעור או שניים על סקנדלים, הנסיך הארי. הנרי צ'ארלס אלברט דייוויד וינדזור מויילס או כמו שאנחנו נוהגים לקרוא לו, הנסיך הארי, אמנם נחשב לנכד האהוב על המלכה אליזבת אבל את הצרות שהוא עשה אי אפשר לספור על יד אחת.

כך הכל התחיל. הנסיכה דיאנה, הנסיך וויליאם והנסיך הארי (צילום: AP)
כך הכל התחיל. הנסיכה דיאנה, הנסיך וויליאם והנסיך האריצילום: AP

 

הנסיך הארי, שעם השנים הפך להיות הגבר הלוהט ביותר בבריטניה ומי שגורם ללב שלנו לדפוק במהרה, היה אחד הנסיכים המופרעים ביותר שידעה הממלכה. במשך כל ילדותו נאלץ הנסיך להתמודד עם השמועות על כך שצ'ארלס איננו אביו הביולוגי ועם הקשיים שבהסתגלות לגירושים של הוריו, אך למרות כל הקשיים המשיך לשמור על אופיו השמח והשובב.

 

שמר על המורל (צילום: Gettyimages)
שמר על המורלצילום: Gettyimages

 

בשנת 2005, כשהיה בן 21, כיכב הנסיך הארי בכותרות בכל העולם לאחר שהגיע למסיבת תחפושות בבריטניה כשהוא מחופש לנאצי בלבוש הכולל צלב קרס על הזרוע ותג של הוורמאכט על הצווארון. צלמי הפפראצי לא פספסו את ההזדמנות לתעד את הנסיך הג'ינג'י, ואם התחפושת לא הספיקה אז שימו לב לזה - הארי צולם כשהוא מעשן סיגריה ומחזיק משקה אלכוהולי בידו.

 

בכל העולם זכו התמונות לאותה הכותרת: "הארי הנאצי", והנסיך נאלץ להתנצל על מעשיו. "אני מצטער אם גרמתי למישהו לעוגמת נפש או מבוכה. זו הייתה בחירה טיפשית לתחפושת ואני מתנצל", נכתב בהודעה הרשמית של בית המלוכה שפורסמה במגזין "סאן". אבל חכו, הוא לא באמת למד מהטעויות שלו.

 

מזלך שאנחנו אוהבים אותך (צילום: Gettyimages)
מזלך שאנחנו אוהבים אותךצילום: Gettyimages

 

בשנת 2012, בזמן שביקר בלאס וגאס, דלפו תמונות אינטימיות של הנסיך הארי, יחד עם בחורות נוספות, כשהם עירומים ומבלים בבית מלון מקומי. התמונות גרמו למבוכה רבה בעולם אבל זיכו את הנסיך בהצעה מפתה להשתתף בסרט פורנו בתמורה לסכום "סמלי" של 10 מיליון דולר. לא, הוא לא קיבל את ההצעה.

 

היי, רואים לך (צילום: The sun)
היי, רואים לךצילום: The sun

 

תוסיפו לזה אין סוף תמונות של בחורות שנמרחות על הנסיך הג'ינג'י, ואם זה לא מספיק אז אי אפשר להתעלם מהעובדה שהארי התעלם מכל חוקי הממלכה כשנשא לאישה שחקנית אמריקנית גרושה, היי מייגן.

חביב הבנות (צילום: Gettyimages)
חביב הבנותצילום: Gettyimages

 

חזר למוטב. הנסיך הארי ומייגן מרקל (צילום: Gettyimages)
חזר למוטב. הנסיך הארי ומייגן מרקלצילום: Gettyimages

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פייסבוק
אינסטגרם
twitter
הכי מדוברים
    הדגמים המנצחים של 2018