ריחו"ל

עירום מלא ויציאה מהארון: השערים הכי שערורייתים

כל מגזין חולם לצאת לאור עם תמונת שער סנסציונית שתעשה רעש ותיזכר שנים קדימה. מבריטני ספירס בהלבשה תחתונה ועד היציאה מהארון של אורנה בנאי, קבלו את השערים הכי שערורייתים, זכורים ומדוברים מכל הזמנים. וגם - האם מצדיקים את ההייפ?

לא ציפינו! השערים המפתיעים והשערוריתים בכל הזמנים (צילום מסך)
לא ציפינו! השערים המפתיעים והשערוריתים בכל הזמניםצילום מסך
 

התחרות בדוכני העיתונים מעולם לא הייתה קלה, בין אם מדובר בעיתונות המודפסת או זו שבדיגיטל. המגזינים והאתרים השונים מנסים למשוך אליהם את תשומת לב הקונים או הגולשים הפוטנציאליים, כמובן בזכות הדגשת כותרות סנסציוניות ובעיקר על ידי תמונות שער מעניינות. פעם בכמה זמן הם מצליחים לנפק תמונת שער שעושה כל כך הרבה רעש, הופכת לשיחת היום ועם קצת מזל אפילו נעשית אייקונית ועל זמנית.

 

מג'ון לנון שעות ספורות לפני מותו ועד בריטני ספירס, דמי מור וקייטלין ג'נר: קבלו את השערים הכי שערורייתיים, זכורים ומדוברים מכל הזמנים וספרו לנו מה דעתכם - האם הצדיקו את הרעש או שלא ברור על מה ההתלהבות?

 

רולינג סטון 1999: בריטני ספירס בחזייה ותחתונים

 

כוכבת אייקונית, שער אייקוני. בריטני ספירס  (צילום מסך)
כוכבת אייקונית, שער אייקוני. בריטני ספירס צילום מסך

עם כל הכבוד לזמרים הצעירים של היום, אף אחד מהם לא מתקרב לרמת ההיסטריה שהייתה סביב בריטני ספירס בסוף שנות ה-90 ותחילת שנות ה-2000. הלהיטים הממכרים וההופעות הסוחפות, לצד התדמית הספק פרובוקטיבית ספק תמימה (זוכרים שהתעקשה לספר שהיא עדיין בתולה?), הקנו לה לא רק מיליוני מעריצים ברחבי העולם אלא גם תשומת לב בלתי פוסקת מהתקשורת.

 

השיא הגיע עם השער שעשתה עבור "רולינג סטון" באפריל 1999, אליו הצטלמה הכוכבת בת ה-17 כשהיא לובשת תחתון בוקסר ועם חולצה פתוחה חושפת חזייה. את התמונה צילם דיוויד לה שאפל, שסיפר לאחרונה שמנהליה של בריטני סירבו שתצטלם כך, אך היא שלחה אותם החוצה מהחדר והורתה לו להתחיל לצלם. כך נולד לו שער אייקוני שביסס עוד יותר את המעמד של ספירס בתור כוכבת על צעירה.

  

 

פייפר 2014: קים קרדשיאן שוברת את האינטרנט ופותחת שמפניה (בעירום)

תמזגי לנו גם. קים קרדשיאן (צילום מסך)
תמזגי לנו גם. קים קרדשיאןצילום מסך
 

בסוף 2014 חשבנו שכבר ראינו את כל מה שיש לקים קרדשיאן להציע. קלטת הסקס שלה כבר הייתה זיכרון רחוק, תוכנית הריאליטי המשפחתית שלה כבר לא הסעירה, וכמה חודשים לפני כן היא נישאה לראפר קניה ווסט, שנה לאחר שהשניים הביאו לעולם את נורת', בתם הראשונה.

 

אבל אם מישהו העז לחשוב שקרדשיאן כבר לא יכולה לרגש את ההמונים, היא בהחלט העמידה אותו על טעותו. קרדשיאן חברה למגזין Paper לצילומי שני שערים שגרמו ללא מעט גבות להתרומם וללסתות להישמט – בדיוק כמו שאפשר לצפות ממלכת הריאליטי, הסלפי והטראש. באחת התמונות קרדשיאן מצולמת בעירום מאחור, כששמלתה מופשלת. בשנייה היא פותחת שמפניה ומשפריצה את תכולתה היישר לעבר כוס אשר נמצא על ישבנה הבולט, (מחווה לתמונה שצילם הצלם, ז'אן פול גוד, בשנות ה-80). אליהן התלוותה גם תמונה של הכוכבת בעירום פרונטלי מלא.

מי שמביט בי מאחור... (צילום מסך)
מי שמביט בי מאחור...צילום מסך

 

עורכי המגזין לא היססו להצהיר בכותרת שקרדשיאן "שוברת את האינטרנט", והם לא טעו – השערים הפכו לשיחת השבוע והקפיצו מעלה את כמות הכניסות לאתר המגזין. עד היום התמונות זכורות בתור שניים מהשערים השערורייתיים ביותר של השנים האחרונות. קרדשיאן צייצה אז: "והם אומרים שאין לי כישרון... נסו אתם להחזיק כוס שמפניה על התחת".

 

 

טיים 1997: אלן דג'נרס יוצאת מהארון

 

צעד אמיץ. אלן דג'נרס  (צילום מסך)
צעד אמיץ. אלן דג'נרס צילום מסך

ב-1997 הקומיקאית אלן דג'נרס עשתה צעד שבזמנו נחשב לאמיץ - והורס קריירה: היא יצאה מהארון. דג'נרס כיכבה אז בסדרת טלוויזיה קומית שנקראה על שמה, והשמועות אמנם דיברו על כך שהיא לסבית, אך היא עצמה סירבה להתייחס אליהן.

 

באפריל 1997 יצאה הכוכבת מהארון פעמיים – פעם אחת כשסיפרה שהיא אכן לסבית, ובפעם השנייה כשהוציאה ממנו גם את הדמות אותה שיחקה בסדרה שלה (ובכך הפכה אותה לדמות ראשית לסבית ראשונה בטלוויזיה בארה"ב). הצעד הגדול לווה בכתבת שער גדולה במגזין "טיים", שבה הכריזה הכוכבת: "כן, אני לסבית". בריאיון היא סיפרה: "אני לא חושבת שהייתי יכולה לעשות זאת לפני כן, ואני לא חושבת שהקהל היה מקבל אותי בפתיחות כמו עכשיו. כעת אני מרגישה בנח עם עצמי, ואני לא צריכה לחשוש שזה יפגע בקריירה שלי אם זה ייצא החוצה, כי אני זו שנמצאת בשליטה. אף אחד לא יכול לפגוע בי". 

 

למרות האופטימיות, הקריירה של דג'נרס בכל זאת נפגעה, גם אם לזמן קצר. כשנה לאחר מכן תוכניתה ירדה מהאוויר, והיא לקחה פסק זמן מעולם הבידור, רגע לפני שהמציאה את עצמה מחדש בתור מלכת תוכניות האירוח.

 

 

ידיעות אחרונות 2011: אורנה בנאי מאשרת את השמועות וחושפת רומן עם אהרל'ה ברנע

 

בואי נדבר דוגרי. אורנה בנאי (צילום מסך)
בואי נדבר דוגרי. אורנה בנאיצילום מסך

ומאלן דג'נרס אנחנו עוברים אל המקבילה הישראלית שלה, אורנה בנאי. הכוכבת הפכה במרוצת השנים לאחת הבדרניות האהובות בישראל, אך לא הצליחה להתחמק מהפיל הגדול שתמיד היה בכל חדר שאליו נכנסה – השמועות על זהותה המינית. בסופו של דבר, בימיה האחרונים של שנת 2011 היא ניצלה את השער שקיבלה במוסף "7 ימים" של "ידיעות אחרונות", וסיפרה שכן, היא באמת לסבית. הריאיון כלל גם חשיפה מסעירה אפילו יותר, הרומן הסודי שניהלה עם העיתונאי אהרל'ה ברנע, איתו הביאה לעולם את בנה אמיר.

 

 

צילום: קונטקט

צילום: קונטקט

סגורסגור

שליחה לחבר

שלח
הסרטון נשלח לחברך

סגורסגור

הטמעת הסרטון באתר שלך

 קוד להטמעה:

 

 

רולינג סטון 1981: ג'ון לנון בעירום - שעות ספורות לפני מותו

שער מצמרר. ג'ון לנון ויוקו אונו (צילום מסך)
שער מצמרר. ג'ון לנון ויוקו אונוצילום מסך
 

בשנת 1968 הופיעו הזמר ג'ון לנון ואשתו יוקו אונו על שער מגזין "רולינג סטון" כשהם בעירום מלא, מצולמים מאחור ומשירים מבט אל המצלמה. תמונה כזו הייתה גורמת גם היום ללא מעט הרמות גבה, ובטח ובטח שעשתה זאת כשיצאה לאור לפני 52 שנים. אך התמונה הזכורה באמת של השניים התפרסמה באותו עיתון 13 שנים מאוחר יותר, בינואר 1981.

 

התמונה, שצילמה אנני לייבוביץ' ובה לנון מופיע בעירום מלא, מחבק ומנשק את אונו הלבושה לגמרי, כנראה הייתה מושכת תשומת לב גם אם הייתה מתפרסמת בנסיבות רגילות. אך הגורל רצה אחרת, והתמונה הפרובוקטיבית הפכה לזיכרון אחרון מלנון, שנרצח ממש ביום הצילומים, שעות ספורות לאחר מכן. התמונה פורסמה 5 שבועות לאחר מותו, ושימשה כמחווה אחרונה שערך המגזין לזמר האהוב. ב-2005 נבחר התצלום לתמונת השער הטובה ביותר על ידי אגודת עורכי המגזינים באמריקה.

 

 

  

ואניטי פייר 1991: ייתכן ודמי מור בהיריון

ההיריון הפוטוגני ביותר בכל הזמנים. דמי מור (צילום מסך)
ההיריון הפוטוגני ביותר בכל הזמנים. דמי מורצילום מסך
 

היום נראה שכל אישה בהיריון דואגת לעשות סשן צילומים כדי לתעד את התקופה המרגשת הזאת, אבל צריך לתת קרדיט - דמי מור הייתה זו שהפכה את העניין לאטרקטיבי במיוחד. הכוכבת הייתה בחודש השביעי להיריונה כשהצטלמה ב-1991 ללא בגדים לשער המגזין "ואניטי פייר", והוכיחה שגם מישהי עם בטן של היריון מתקדם יכולה להיות סקסית וחושנית.

 

התמונה שצילמה אנני לייבוביץ' הפכה לאייקונית, ועם השנים נעשו לה אין ספור מחוות וחיקויים, כשכמעט כל כוכבת שנכנסת להיריון דואגת לשריין לעצמה שער מגזין בו תפגין את הסטטוס החדש שלה, החל מקלאודיה שיפר ובריטני ספירס ועד סינדי קרופורד ואפילו מירי בוהדנה שהצטלמה ל"פנאי פלוס". 

 

 

 

לאישה 2000 – גלית גוטמן ובתה התינוקת

 

אמא טרייה. גלית ושירה גוטמן (צילום מסך)
אמא טרייה. גלית ושירה גוטמןצילום מסך

גלית גוטמן כיכבה לאורך השנים פעמים רבות על שער מגזין "לאישה", ואף הוכתרה ב-2017 כשיאנית השערים של העיתון. אבל מכולם, הזכור ביותר הוא כנראה זה שצולם בשנת 2000, שבו הציגה לראווה את בתה התינוקת שירה, חודש לאחר הלידה.

 

ב-2017, בחגיגות יום ההולדת ה-70 למגזין, שיחזרו גוטמן ושירה את השער, וגוטמן נזכרה שהציעו לה להצטלם אליו עוד כשהייתה בחודש התשיעי: "זה הצחיק אותי, חשבתי שאולי כשהתינוקת תהיה בת שנתיים אני ארד במשקל ואוכל לחזור להצטלם. גם פחדתי מעין הרע, אני מודה, רציתי לעבור את הלידה ולראות שהילדה בסדר... יחד איתי הגיעה דיווה קטנה לסט, שכל פעם נרדמה ואז חרבנה, או חרבנה ואז נרדמה. ישבנו שעות וחיכינו, כי לא מעירים תינוקת (או שמחליפים לה חיתול) ובין לבין הצלחנו לגנוב כמה פריימים".

 

 

רולינג סטון 1993: מי חופן את ג'נט ג'קסון?

השער הסקסי ביותר אי פעם? ג'נט ג'קסון  (צילום מסך)
השער הסקסי ביותר אי פעם? ג'נט ג'קסון צילום מסך
 

כמו לא מעט כוכבות פופ לפניה ואחריה, ג'נט ג'קסון הגיעה בשלב מסויים לתקופת השחרור המיני הפומבי שלה. זה קרה ב-1993, כשהוציאה את אלבומה "ג'נט", שהכיל לא מעט שירים על סקס שקמו לחיים בקליפים חושניים. אל כל זה התלווה שער אחד זכור במיוחד. בתמונה המדוברת נראית ג'קסון כשהיא ללא חלק עליון, ואת שדיה מסתירות ידיים גבריות (אשר היו שייכות לבן זוגה דאז, רנה אליזונדו).

 

את הצילומים ערכה הזמרת באופן פרטי, כשרק לאחר מכן הציעו מנהליה את התמונה למגזין "רולינג סטון", שמיהר לרכוש אותה. "יכולנו לצלם אותה בעצמנו, אבל הם הציעו לנו את התמונה, שהייתה מאוד חזקה" סיפרה בזמנו לורי קרטוצ'ביל, האחראית על צילומי המגזין באותה התקופה. ג'קסון כבר הייתה אחת מהכוכבות הגדולות בעולם באותן שנים, אך התמונה הזו עזרה לבסס את מעמדה בתור סמל מין של התקופה.

 

 

 

TIME 1994: או ג'יי סימפסון שחור משחור

שערוריות בצרורות. או ג'יי סימפסון (צילום מסך)
שערוריות בצרורות. או ג'יי סימפסוןצילום מסך

 

אחד הסיפורים הגדולים של שנות ה-90 היה המעצר והמשפט של מי שהיה אז אחד הספורטאים המוערצים והמוכרים בעולם, או ג'יי סימפסון, והואשם ברציחתם של אשתו לשעבר, ניקול בראון, ובן זוגה, רון גולדמן. שני מגזינים גדולים, Time ו-Newsweek, לא הפגינו מקוריות רבה ופרסמו בשעריהם את תמונת המעצר של סימפסון - אך מי שקיבל את תשומת הלב היה ה-Time, שהגדיל לעשות והכהה את צבע עורו של הספורטאי השחור. המגזין כמובן הואשם בגזענות, עורכיו התנצלו והסבירו שלא הייתה להם כוונת זדון. בין אם זה נכון או לא, המגזין היה זה שגרף את רוב תשומת הלב, ואף עלה לכותרות שוב כשעורכי דינו של סימפסון השתמשו במשפטו בשער כראייה לכך שהתקשורת נהגה בגזענות כלפיו.

  

 

פלייבוי 1971: דוגמנית שחורה על שער פלייבוי

שפנפנה פורצת דרך. דרין סטרן  (צילום מסך)
שפנפנה פורצת דרך. דרין סטרן צילום מסך

 

באוקטובר 1971 קוראי "פלייבוי" הופתעו לראות משהו שונה בעיתון החביב עליהם. את השער עיטרה, לראשונה בתולדות המגזין, דוגמנית שחורה - דרין סטרן, אז בת 24, שקיבלה את הכבוד.

 

לפני כן עבדה סטרן כשפנפנה במועדון שפתח בשיקגו האבא של העיתון, יו הפנר, וזכתה להצלחה רבה בקרב האורחים שנהגו לבקר בו, כולל הקומיקאי המצליח דאז (והאסיר בהווה), ביל קוסבי, שהיה אחד ממעריציה הגדולים, כך סופר.

 

הפנר, שהיה מעורב מאוד בקידום זכויות השחורים בארה"ב, החליט שהגיע הזמן שעל שער העיתון שלו תתנוסס דוגמנית שחורה (לפני כן היו מספר נשים שחורות שהופיעו בתמונות בתוך המגזין, אך לא על השער). הצעד היה פורץ דרך, שכן יקח זמן רב עד שמגזינים יוקרתיים ונחשבים בהרבה, כמו Vogue ,ELLE ו-Harper’s Bazzare יציגו נשים שחורות על שעריהם. ההחלטה התבררה כנכונה עבור המגזין – 6 מיליון עותקים של הגיליון נמכרו ועד היום השער נחשב לאחד החשובים בתולדות ארה"ב. 

 

 

ב-2009 פורסם במגזין שער מחווה דומה לזה של סטרן, כשהפעם הדוגמנית הייתה דווקא צהובה - לא אחרת מאשר מארג' סימפסון.

תמיד היה לנו משהו אליה. מארג' סימפסון (צילום מסך)
תמיד היה לנו משהו אליה. מארג' סימפסוןצילום מסך
 

 

ואניטי פייר 2015 – תכירו את קייטלין ג'נר

נעים להכיר. קייטלין ג'נר  (צילום מסך)
נעים להכיר. קייטלין ג'נר צילום מסך

 

העולם רעש וגעש כשברוס ג'נר, אלוף אולימפי בעברו ובעלה לשעבר של קריס ג'נר, יצא מהארון בתור טרנסג'נדרית. את חשיפתה הראשונה בתור קייטלין, עשתה ג'נר על שער מגזין ה-Vanity Fair, אז גם חשף את שמו החדש. "קראו לי קייטלין", ביקשה הכותרת, ואייקון תרבות חדשה נולדה.

 

 

 

סגורסגור

שליחה לחבר

שלח
הסרטון נשלח לחברך

סגורסגור

הטמעת הסרטון באתר שלך

 קוד להטמעה:

 

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פייסבוק
אינסטגרם
twitter
הדגמים המנצחים של 2018