ריחו"ל

"רצתה לנקום": בראד פיט תובע את אנג'לינה ג'ולי שמכרה את חלקה ביקב המשותף

הכוכב טוען שאשתו לשעבר מכרה את חלקה בעסק לאוליגרך רוסי "בעל כוונות רעילות", בניסיון להזיק למותג ולפגוע בו באופן אישי. מקורביו טוענים שעשתה זאת בתגובה על כך שהכוכב קיבל משמורת משותפת על ילדיהם

כוס יין, מישהו? אנג'לינה ג'ולי ובראד פיט (צילום: GettyImages)
כוס יין, מישהו? אנג'לינה ג'ולי ובראד פיטצילום: GettyImages

 

אחרי שתם הקרב המשפטי המתוקשר של ג'וני דפ ואמבר הרד (לפחות עד הערעור), הגיע זמנם של בראד פיט ואנג'לינה ג'ולי לחזור לקדמת הבמה, או ליתר דיוק – לבית המשפט.

 

הפעם עומד במוקד הסכסוך של בני הזוג לשעבר היקב הצרפתי אשר רכשו בשנת 2008, כחלק מאחוזה בת 35 חדרים. את היקב הם הפכו לעסק ומכרו את תוצרת היין שהפיקו ממנו. בעת הרכישה, הסכימו השניים שבמידה ואחד מהם ירצה למכור את חלקו ברכוש, יהיה עליו לקבל את הסכמת האחר וכי לצד השני תהיה זכות ראשונים על קנייתו. כעת טוען פיט שג'ולי מכרה את חלקה לצד שלישי מבלי ליידע אותו על כך ומבלי שהציעה לו לרכוש את חלקה. "ג'ולי מכרה את חלקה בסוד, והסתירה זאת במכוון מפיט כשהיא מודעת לכך שמדובר בהפרת זכויותיו", טוענים עורכי דינו.

 

הסיבה למכירה הסודית, כך טוען הכוכב, היא ניסיונותיה של ג'ולי לגרום לו נזק ולפגוע בו. מקורביו מסבירים שהיא עשתה זאת כנקמה על כך שהוא קיבל בשנה שעברה חזקה משותפת על ילדיהם: "היא זעמה על כך ורצתה לנקום".

לא מרוצה מפרטנר החדש (צילום: Getty Images)
לא מרוצה מפרטנר החדשצילום: Getty Images

 

אתר Daily Mail מדווח כי לפי מסמכים שהוגשו לבית המשפט, עולה כי ג'ולי מכרה את חלקה לאוליגרך הרוסי יורי שפלר, אשר בין עסקיו הרבים נמצאת גם החברה המייצרת את מותג הוודקה המצליח סטוליצ'ניה.

 

נציגיו של הכוכב מספרים שהתנגדותו לשותפו החדש נובעת מכך ששפלר נוהג לעשות "מהלכים עסקיים שנויים במחלוקת ועורך עסקים עם שותפים מפוקפקים", אשר עלולים "לסכן את המוניטין של המותג, שפיט עמל קשה על בנייתו". בין אותם שותפים "מפוקפקים" לטענתם, נמצא גם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין: "שפלר מנהל קשרים אישיים ומקצועיים עם אנשים מהמעגל הקרוב של פוטין".

 

עורכי דינו של פיט מאשימים את ג'ולי בכך שהיא "מנסה להכריח את פיט להיכנס לשותפות עם אדם זר וגרוע מכך, אדם בעל כוונות ורצונות רעילים". לטענתם, שפלר מבקש להרוס את המותג של פיט מכיוון שהוא מהווה תחרות לחברות אחרות אשר בשליטתו, והסיבה שרכש את חלקה של ג'ולי בעסק הייתה כדי שיוכל להרוס אותו מבפנים: "ג'ולי ידעה ששפלר ומקורביו ינסו להשתלט על העסק שפיט בנה ויחתרו תחתיו, וזה אכן מה שקרה. מאז שרכש את חלקה, שפלר ניסה להשתלט בעוינות על העסק, חיבל בעסקים וניסה להשיג מידע חסוי על מנת לתרום להצלחת עסקיו המתחרים".

לפי פיט, ג'ולי יצאה מגדרה על מנת לחבל בעסק שלו (צילום: רויטרס)
לפי פיט, ג'ולי יצאה מגדרה על מנת לחבל בעסק שלוצילום: רויטרס

 

עורכי דינו של פיט טענים שהיקב הפך לפרויקט תשוקה של הכוכב, שצמח ל"עסק בינלאומי שהניב רווחים של מיליוני דולרים, והפך לאחד היצרנים הנחשבים ביותר של יין רוזה". עוד מאשים פיט את אשתו לשעבר בכך שהיא "לא תרמה דבר להצלחת העסק".

 

בעת רכישת היקב, פיט אחז ב-60 אחוזים מהבעלות עליו, אך בשנת 2013, 3 שנים לפני שהוא וג'ולי נפרדו, הוא העביר לה 10 אחוזים והפך אותם לשותפים שווים. יחד עם זאת, עורכי דינו טוענים שג'ולי רכשה ממנו את עשרת האחוזים האלו תמורת יורו אחד בלבד, וכי לא מדובר ברכישה אמיתית ו"חוקית".

 

פיט מבקש לערוך משפט בנוכחות חבר מושבעים ודורש מג'ולי פיצוי כספי כמו גם לבטל את המכירה.

"לא תרמה דבר להצלחת העסק" (צילום: Gettyimages)
"לא תרמה דבר להצלחת העסק"צילום: Gettyimages

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פייסבוק
אינסטגרם
twitter
הדגמים המנצחים של 2018