5 צפייה בגלריה
בדרך לשערורייה הבאה. הנסיך הארי
בדרך לשערורייה הבאה. הנסיך הארי
בדרך לשערורייה הבאה. הנסיך הארי
(צילום: Gettyimages)
עוד מכה לארמון המלוכה הבריטי: אמש (ב'), פורסם באתרים מעבר לים כי הנסיך הארי עובד בימים אלה בחשאי על ספר חדש בו הוא יספר על חייו בארמון .על פי הדיווחים, הארי עובד על הספר קרוב לשנה והוא עתיד לצאת לאור בסביבות אוקטובר 2022 - אבל בארמון כבר מתכוננים לקראת הסערה החדשה שצפויה לפגוע בממלכה.
זמן קצר לאחר שצצו דיווחים שונים בדבר הספר, הנסיך אישר את קיומו: "אני כותב את זה לא בתור הנסיך שנולדתי אלא כאיש שהפכתי להיות. חבשתי כובעים רבים במהלך השנים והתקווה שלי היא שבסיפור האישי שלי - השיאים, השפל, הטעויות והלקחים שנלמדו, אני אוכל לעזור ולהראות שזה לא משנה מאיפה אנחנו מגיעים. יש לנו הרבה מאוד במשותף, יותר ממה שאנחנו חושבים. אני אסיר תודה על ההזדמנות לשתף את מה שלמדתי במהלך חיי ונרגש מכך שאנשים יוכלו לקרוא את הסיפור שלי ממקור ראשון, כשהוא מדויק ואמיתי".
מיד לאחר הצהרתו של הארי, מקורות בארמון הבהירו כי הנסיך לא הזהיר את אביו, הנסיך צ'רלס, בדבר הספר ולא שיתף אותו בתוכניותיו להוציא רב מכר (נכון, הספר עוד לא יצא אבל בואו - הפוטנציאל ברור). ואם כבר רב מכר, זה הזמן לציין כי על פי דיווחים הנסיך צפוי לשלשל לכיסו 20 מיליון דולר - הסכום שקיבל כמקדמה עבור כתיבתו.
"צ'רלס הופתע מאוד מהחדשות וגם המלכה עצמה לא הוזהרה מראש. הספר אולי יהיה 'מאת הארי' אבל הוא כנראה נכתב על ידי מייגן מרקל", אמר מקורב למשפחת המלוכה, ומקור נוסף הוסיף: "בני המשפחה גלגלו עיניים כששמעו על הספר. אני חושב שלכולם פשוט נמאס לכעוס כשמדובר בשניים האלה. הארי ומייגן בילו את 18 החודשים האחרונים במה שהבטיחו למלכה שלא יעשו - הם מתפרנסים בזכות חייהם הקודמים וממעמדם הקודם כחלק מבני המלוכה. לצערנו זה היה כל כך צפוי באופן מדכא".
5 צפייה בגלריה
אין רגע של נחת. הנסיכים הארי וצ'רלס
אין רגע של נחת. הנסיכים הארי וצ'רלס
אין רגע של נחת. הנסיכים הארי וצ'רלס
(צילום: Gettyimage)
"מדובר בספר זיכרונות אינטימי ולבבי מאת אחת הדמויות המרתקות והמשפיעות ביותר של זמננו. הנסיך הארי ישתף לראשונה בחוויותיו, ההרפתקאות, ההפסדים והשיעורים שעבר בחייו ועזרו לעצב אותו. הארי יספר על החיים תחת העין הציבורית, השירות הצבאי שהוביל אותו פעמיים לאפגניסטן והשמחה שהוא חווה כאיש משפחה - בעל ואבא", מסר מרקוס דוהל, מנכ"ל חברת ההוצאה לאור Penguin Random House, והוסיף: "אנחנו שמחים לפרסם את ספרו של הארי, שהצטרף למנהיגים אייקוניים ידועים שזכינו לפרסם את סיפורם במהלך השנים. אנו נרגשים לפרסם את סיפורו המרגש". כמו כן, הנסיך צפוי להרחיב על נושא בריאות הנפש ,הרצון של אשתו לשים קץ לחייה לאחר ששקעה בדיכאון וכמובן הגזענות שחוותה מייגן מהארמון.
5 צפייה בגלריה
סבלה מגזענות ודיכאון. מייגן מרקל
סבלה מגזענות ודיכאון. מייגן מרקל
סבלה מגזענות ודיכאון. מייגן מרקל
(צילום: CBS)
אגב, לטובת מי שפחות בקיא נציין כי הארי הוא לא יהיה בן המלוכה הראשון שיפרסם ספר זיכרונות ואת ההשראה הוא כנראה שאב ,באופן לא מפתיע, מהמלך אדוארד השמיני, שכזכור ויתר על הכתר בשנת 1936 בשביל אהובתו ,גרושה אמריקנית בשם ווליס סימפסון. ספרו של אדוארד השמיני יצא לאור בשנות ה-50 תחת השם "סיפורו של מלך: זכרונותיו של הוד מלכותו הדוכס מווינדזור" ועורר סערה תקשורתית וזעם בארמון.
5 צפייה בגלריה
ספרו של המלך אדוארד השמיני
ספרו של המלך אדוארד השמיני
ספרו של המלך אדוארד השמיני
(צילום מסך)
"הארי כבר עשיר ומפורסם מאוד. מלבד פגיעה במשפחתו אני לא בטוח מה הוא מנסה לעשות. כל מה שהוא יגיד בספר הזה יוביל לסכוך", אמר מקורב למלוכה, והוסיף: "לא פלא שיש קרע בין האחים וריחוק בין הארי לאביו. כיצד ניתן לבנות מחדש גשרים אם הארי פועל כך? אני לא רואה שום סיכוי שהקרע יתאחה בצורה בקצה הזה".
כאמור, הספר צפוי לתפוס מקום של כבוד בדוכני הספרים באוקטובר 2022 ולמען הסר ספק - אנחנו בהחלט נמשיך לעקוב, לדווח וגם לשריין את הספר בהזמנה מוקדמת.
5 צפייה בגלריה
הנסיך שלא נח
הנסיך שלא נח
הנסיך שלא נח
(צילום: Apple Tv)