ריחו"ל

תלונות (ותאונות) הפוטשופ של הסלבס

תקוה גדעון אולי הופתעה לגלות שתמונות הקמפיין החדש שלה עברו ריטוש, אך היא בסך הכל כוכבת נוספת בשורה ארוכה של שחקניות ודוגמניות שהתמודדו עם סיטואציה דומה. חלקן התעצבנו, חלקן צחקו, ויש כמובן את הכוכבות שניסו לרטש את התמונות של עצמן - ועשו פאדיחה

כל הפוטושופ הזה באמת נחוץ?  (צילום: ענת מוסברג, אינסטגרם)
כל הפוטושופ הזה באמת נחוץ? צילום: ענת מוסברג, אינסטגרם
 

 

תקוה גדעון מצאה עצמה השבוע בלב סערת פוטושופ גדולה, לאחר שהצטלמה לקמפיין הלבשה תחתונה וגילתה לתדהמתה שהתמונות ששוחררו לתקשורת רוטשו – והפכו אותה לרזה ובהירה יותר. כמובן שהעניין לא עבר בשקט – כשמדובר בדוגמניות מהשורה פוטושופ הוא יותר עניין שבשגרה, אבל דווקא כאן, כשנבחרה מישהי שהיא לאו דווקא דוגמנית, אישה שקצת שונה מהנוף הרגיל של עולם הדוגמנות, עצם השינויים שנעשו בה צרבו והכעיסו יותר.

 

גדעון מיהרה להסביר שהתמונות רוטשו ע"י היח"צ ואינן משקפות את תמונות הקמפיין עצמן. "איני מתביישת ואף גאה במראה ובמידות שלי" כתבה באינסטגרם שלה לצד תמונה לא מרוטשת מיום הצילום.

 

תקוה גדעון לפני (מימין) ואחרי הריטושים (צילום: ענת מוסברג, חלי פרידמן)
תקוה גדעון לפני (מימין) ואחרי הריטושיםצילום: ענת מוסברג, חלי פרידמן
 

 

גדעון היא כמובן לא הכוכבת ראשונה שגילתה שמכחול הריטושים עבד על תמונותיה שעות נוספות (ומיותרות) וסביר להניח שהיא גם לא תהיה האחרונה. מה שכן – היא בהחלט בחברה טובה. כאמור, פוטושופ הוא לרוב עניין שבשגרה עבור כל כוכב כזה או אחר שמצטלם במהלך עבודתו. בסופו של דבר, לפחות במקרים אלו, הכוכבים נתונים לחסדיהם של הצלמים, הגרפיקאים והיח"צנים. בדרך כלל הם חיים עם זה בשלום,  אבל לפעמים יש מבחינתם חציית גבול - טישטוש אחד יותר מדי, ריטוש מוגזם או פשוט שינוי דיגיטלי שנעשה להם בגוף וגורם להם להרגיש שהם לא מספיק טובים כדי להופיע בתמונה כמו שהם. ואכן יש כאלה שקיבלו לידיהם את התוצאה הסופית, לא אהבו את מה שראו ודאגו להביע את מורת רוחם בפומבי. 

 

הדוגמנית אמילי רטאייקאוסקי התעצבנה כשגילתה שמגזין צרפתי שינה לה את הגוף, ומיהרה להעלות את התמונה המקורית לצד זו המרוטשת וכתבה: "כולנו חסרי ביטחון לגבי דברים שהופכים אותנו לשונים ממודל היופי הרגיל. אני, כמו רבים אחרים, מנסה מדי יום להתגבר על חוסר הביטחון הזה. התאכזבתי מאוד לגלות שהשפתיים והחזה שלי שונו בתמונת השער". הטופ מודל הוסיפה שהיא מקווה שתעשיית האופנה תלמד להפסיק לטשטש את הדברים שהופכים אותנו לשונים, ותחגוג את האינדיבידואליות.

 

 

גם השחקנית והזמרת זנדאיה התאכזבה לגלות ב-2015 שמגזין עבורו הצטלמה הפך אותה לדקיקה יותר: "הייתי המומה לגלות שהירכיים והמותניים בני ה-19 שלי עברו מניפולציה. אלו בדיוק הדברים שגורמים לנשים להיות מודעות לעצמן, שיוצרים את השאיפות הלא טבעיות ליופי שיש לנו". זנדאיה פירסמה את הגרסה המקורית של התמונה לצד זו המשופצת והוסיפה מאוחר יותר שהמגזין הקשיב לביקורת ופירסם מחדש את התמונה הטבעית יותר.

 

בת 19 וכבר מרוטשת. זנדאייה (צילום: אינסטגרם)
בת 19 וכבר מרוטשת. זנדאייהצילום: אינסטגרם

 

השחקנית ג'מילה ג'מיל פירסמה בשנה שעברה תמונת מודעה שעשתה והצהירה "ריטושים הם השטן", לצד הסברים בגוף התמונה על כל הדברים ששונו בה: "איפה סימני המתיחות שלי?", "הזרוע שלי לא הייתה כזו דקיקה", "אני הרבה יותר כהה", ו"הם אפילו שיפצו את הקרסול שלי!". בראש התמונה היא כתבה: "נ.ב, אני לא נראית ככה. הם ריטשו אותי למוות".

 

הסברים בגוף התמונה. ג'מילה ג'מיל (צילום: אינסטגרם)
הסברים בגוף התמונה. ג'מילה ג'מילצילום: אינסטגרם

 

ב-2018 כוכבות הסדרה "ריברדייל", לילי ריינהרט וקמילה מנדס תקפו את מגזין "קוסמופוליטן" גירסת הפיליפינים על שהצר את גופן בתמונות שצולמו במיוחד עבור האתר. ריינהרט הקדישה לעניין פוסט אינסטגרם בו כתבה על ההתקדמות שעשה בשנים האחרונות המאבק עבור שיוויון לנשים והתייחסה בכעס לעניין הפוטושופ: "קמילה ואני עבדנו קשה כדי להרגיש בנוח בגוף שלנו, ולראות אותו מעוות כל כך בתהליך העריכה, זו דוגמה נהדרת למכשולים שעדיין לא התגברנו עליהם".

 

ריינהרט פנתה לעורכי המגזין וכתבה: "עצוב שהרגשתם שאתם צריכים להרזות אותנו". גם מנדס התייחסה לעניין וכתבה פוסט משלה: "אנחנו רוצות שהקוראים יידעו שהגוף הזה הוא לא שלנו. הם עוותו מהיופי הטבעי שלהם. אנחנו מעדיפות לראות את עצמנו כמו שאנחנו באמת. אני לא מעוניינת במותניים צרים יותר. אני בהחלט מרוצה ממה שיש לי כעת".

 

לא מעוניינות במתניים צרים. לילי ריינהרט וקמילה מנדס (צילום: אינסטגרם)
לא מעוניינות במתניים צרים. לילי ריינהרט וקמילה מנדסצילום: אינסטגרם

 

גם קרי וושינגטון התאכזבה לגלות גרסה אחרת של עצמה על שער מגזין Adweek. היא כתבה: "אני לא זרה לעולם הפוטושופ. זה קורה הרבה. הפכנו לחברה של אנשים שעורכים את התמונות שלהם. מי לא אוהב פילטרים? אבל במקרה הזה, אני לא מרגישה בנח. מוזר לי להסתכל על התמונה ולא לזהות את עצמי. זו הרגשה לא נעימה".

 

התמונה שביאסה. קרי וושינגטון (צילום: אינסטגרם)
התמונה שביאסה. קרי וושינגטוןצילום: אינסטגרם

 

ב-2016 מייגן טריינור גנזה קליפ שלם לשירה Me Too, לאחר ששמה לב שהיא נראית בו שונה לחלוטין: "הורדתי את הווידאו מיוטיוב כי ערכו לי את הצורה, ונמאס לי מזה". מאוחר יותר פורסם הקליפ החדש – הפעם ללא העריכה המיותרת.

 

 

באותה שנה, פריאנקה צ'ופרה שמה לב שנעלם לה בית השחי בתמונת השער שלה במגזין "מקסים", וכתגובה, העלתה תמונה עם ידיים מורמות, רק כדי להבהיר שהוא אכן עדיין שם.

 

אל דאגה, הוא עדיין שם. פריאנקה צ'ופרה ובית השחי שלה (צילום מסך)
אל דאגה, הוא עדיין שם. פריאנקה צ'ופרה ובית השחי שלהצילום מסך
 

 

ב-2017 לופיטה ניונגו לא התביישה לתקוף את מגזין "גרציה" הבריטי על כך שהבהיר את עורה והחליק את שערה: "למרות שגדלתי במחשבה שעור בהיר ושיער חלק הם הסטנדרט של היופי, אני מבינה כעת שעור כהה ושיער פרוע הם יפים גם. אני מאוכזבת שהמגזין הזמין אותי להיות על השער שלו, ואז ערך והחליק את השיער שלי כדי שיתאים לרעיון של מהו שיער יפה. אם היו שואלים אותי, הייתי מסבירה שאני לא יכולה לתמוך בטישטוש המורשת שלי, ושיש עוד דרך ארוכה במלחמה נגד דעות קדומות על המראה של נשים שחורות".

 

גאה במורשת שלה. לופיטה ניונגו (צילום: אינסטגרם)
גאה במורשת שלה. לופיטה ניונגוצילום: אינסטגרם

 

גם ליידי גאגא הרגישה בנוח לנזוף במגזין שעשה לה מחווה, וב-2013 כשקיבלה את פרס אשת השנה של מגזין "גלאמור" ניצלה את הבמה כדי להעביר ביקורת על השינויים שעשה אותו מגזין בתמונת השער אליו הצטלמה עבור האירוע: "העור שלי נראה מושלם מדי, השיער שלי רך מדי. אני לא נראית ככה כשאני קמה בבוקר. אני אפילו לא נראית ככה עכשיו". גאגא ביקשה מהאנשים שישבו בקהל לשנות את החשיבה שלהם: "זה בסדר לכתוב על השינוי במגזין שלכם. אני רוצה לראות אותו גם על השער שלכם. כשהשערים ישתנו, גם החברה שלנו תשתנה", אמרה.

 

תודה, אבל לא תודה. ליידי גאגא (צילום: אינסטגרם)
תודה, אבל לא תודה. ליידי גאגאצילום: אינסטגרם
 

 

ב-2014 לורד צייצה שתי תמונות שלה מאותה הופעה וכתבה: "מעניין, שתי תמונות מהיום, אחת ערוכה כך שהעור שלי נראה מושלם, השנייה אמיתית. זכרו - פגמים הם בסדר"

 

פגמים ונהנים. לורד לא מעוניינת להסתיר (צילום מסך)
פגמים ונהנים. לורד לא מעוניינת להסתירצילום מסך

 

יש גם כאלה שפשוט לוקחים את העניין בהומור. לאחר שג'ניפר לורנס עשתה קמפיין למותג דיור היא אמרה בריאיון: "ברור שזה פוטושופ. אנשים לא באמת נראים ככה. אני לא באמת נראית ככה", ואז הוסיפה: "אני אוהבת פוטושופ יותר מכל דבר אחר בעולם!".

 

נשיאת מועדון חובבי הפוטושופ. ג'ניפר לורנס  (צילום מסך)
נשיאת מועדון חובבי הפוטושופ. ג'ניפר לורנס צילום מסך
  

 

ולפעמים אולי כדאי לא לקפוץ למסקנות. ב-2016 רומר וויליס, בתם של ברוס וויליס ודמי מור, התלוננה באינסטגרם על כך שמגזין "וניטי פייר" שיפץ את התמונה שלה עם אחיותיה טלולה וסקאוט והקטין לה את הסנטר: "זה פוגע כשמישהו משנה את הדרך בה את נראית בצורה כל כך קיצונית. אני אוהבת את איך שאני נראית ולא אתמוך באף אחד שירגיש צורך לשנות אותי כדי שאהיה יפה יותר. בין אם הם מבינים את זה או לא, מדובר בצורה של בריונות".

 

וויליס צודקת לחלוטין בדבריה, אבל המגזין מצא לנכון להגיב ולהסביר מה באמת היה שם: "הריטושים נערכו רק כדי לתקן בעיות שנגרמו עקב זווית ועדשת הצילום, ולא כדי לשנות את הפנים של מישהי מהן. השתמשנו בעדשה רחבה שייתכן וגרמה לסנטר של וויליס להיראות קטן יותר בגלל הזווית הגבוהה שממנה צולמה. בהחלט לא התכוונו לשנות את הצורה הטבעית בה היא נראית".

 

תעלומת הסנטר הקטן. רומר וויליס ואחיותיה, טלולה וסקאוט (צילום: אינסטגרם)
תעלומת הסנטר הקטן. רומר וויליס ואחיותיה, טלולה וסקאוטצילום: אינסטגרם
 

 

ויש גם מקרים הפוכים - קים קרדשיאן ובריטני ספירס התלוננו גם הן על כך ששינו את התמונות שלהן – אך לטענתן במקרה שלהן המטרה הייתה דווקא לגרום להן להיראות גרוע יותר. ב-2017 הפיצו צלמי הפפראצי תמונות של קרדשיאן בחופשה במקסיקו, שישבנה נראה בהן מלא בצלוליטיס.

 

 

התמונות עשו מספיק רעש כדי שהכוכבת תגיב עליהן באדישות: "ומה איתי אתם שואלים? אני פשוט יושבת לי כאן בגוף המושלם שלי". יחד עם זאת, כמה חודשים לאחר מכן, כשהתארחה בתוכנית The View, היא התוודתה שלא לקחה את התמונות האלה כל כך בקלות.

 

קרדשיאן התעקשה שצלמי הפפראצי שינו אותן על מנת שתיראה בהן גרוע יותר מאשר במציאות: "ראיתי את התמונות המזעזעות האלה, ואנשים עשו להן פוטשופ והתעסקו איתן, והן נוראיות. בהחלט לא נראיתי בשיאי. לא התאמנתי שלושה חודשים, עברתי שני ניתוחים ברחם. גם ככה לא הרגשתי טוב עם עצמי, ואז כשראיתי שאנשים הופכים את התמונות לגרועות יותר ומפיצים אותן... אמרתי לעצמי, טוב אני חייבת להתאפס על עצמי. התחלתי להתאמן עם מאמנת כושר ושיניתי לחלוטין את הדיאטה שלי".

 

סגורסגור

שליחה לחבר

שלח
הסרטון נשלח לחברך

סגורסגור

הטמעת הסרטון באתר שלך

 קוד להטמעה:

 

מישהי שמבינה לליבה של קרדשיאן היא בריטני ספירס, שבשנה שעברה הזדעזעה לראות תמונות לא מחמיאות שלה מחופשה שערכה עם בן זוגה, סם אשגרי.

 

רוטשה לרעה? בריטני סיפרס (צילום: Mega)
רוטשה לרעה? בריטני סיפרסצילום: Mega

 

ספירס מיהרה לפנות לאינסטגרם שלה ונזפה בצלמי הפפראצי שלטענתה התעסקו עם התמונות שצילמו במטרה ללהפוך אותן ללא מחמיאות. "אף אחד לא טורח לבדוק האם תמונות הפפראצי מזויפות, האם צלמי הפפראצי משנים את התמונות והאם החדשות אמיתיות. זו תאוריית קונספירציה שאני מתעניינת בה. אתמול הלכתי לשחות, ונראיתי 20 ק"ג יותר ממה שאני היום. אני רזה כמו מחט!" הצהירה.

  

סגורסגור

שליחה לחבר

שלח
הסרטון נשלח לחברך

סגורסגור

הטמעת הסרטון באתר שלך

 קוד להטמעה:

 

ולצד הכוכבות שהתלוננו על כך שאחרים עשו להן ריטושים כאלו ואחרים, יש גם את הכוכבות שעשו לעצמן פוטושופ בתמונות שהעלו לאינסטגרם – ונתפסו על ידי העוקבים בקלקלתן. ושימו לב מי עומדות בראש הרשימה – לא אחרות מאשר קרדשיאן וספירס.

 

בנות משפחת קרדשיאן הואשמו לא פעם שעשו פוטושופ לתמונותיהן, מה שהיה אפשר לגלות בדרך כלל על ידי דלתות עקומות בקרבת גופן, אצבעות ארוכות מהרגיל או אצבע נוספת שצצה להן ברגל. כאן לדוגמה, אפשר לראות שמשקופי הדלתות של קיילי ג'נר ושל קים התעקמו באיזור הירכיים שלהן.

 

דלת עקומה. קיילי ג'נר (צילום: אינסטגרם)
דלת עקומה. קיילי ג'נרצילום: אינסטגרם

הדירה שלך נוטה הצידה? קים קרדשיאן (צילום: אינסטגרם)
הדירה שלך נוטה הצידה? קים קרדשיאןצילום: אינסטגרם

 

בתמונה אחרת, לקים פשוט נעלמה יד ימין, אבל כנראה שזה לא הטריד אותה מדי. בכל זאת, עדיף קו מתניים צר מאשר יד.

 

לא חסר לך משהו? קים קרדשיאן וג'ונתן צ'בן (צילום: אינסטגרם)
לא חסר לך משהו? קים קרדשיאן וג'ונתן צ'בןצילום: אינסטגרם

 

קלואי קרדשיאן נכנסה חזק בשנים האחרונות לתחום השיפוצים הפלסטיים, אבל זה לא אומר שהיא נותנת לאפליקציית הפוטושופ שלה מנוחה. כמה דוגמאות מני רבות: בתמונה אחת צמחה לה אצבע נוספת ביד ימין. באחרת הבטן שלה לגמרי מעוותת – ובה היא משוויצה: "אני חושבת שאני מתאמנת כל כך קשה רק כדי להתכונן לטאקו של ימי שלישי". כדי לחפות על העובדה שמשהו לא ברור קורה באיזור הבטן היא כתבה: אני לא יודעת למה שרירי הבטן שלי נראים כל כך חזקים כאן".

 

זה לא פוטושופ, אלו פשוט שרירי בטן חזקים ממש. קלואי קרדשיאן (צילום: אינסטגרם)
זה לא פוטושופ, אלו פשוט שרירי בטן חזקים ממש. קלואי קרדשיאןצילום: אינסטגרם


11 אצבעות לי יש (צילום: אינסטגרם)
11 אצבעות לי ישצילום: אינסטגרם

 

גם קריס ג'נר שיפצה את קו המותניים שלה (כפי שאפשר לראות משידת העץ המעוותת שמאחוריה) והעזה לכתוב לצידה: "אנשים שואלים אותי איך אני נשארת בכושר ונראית כל כך טוב".

 

קריס, ספרי לנו איך את נראית כל כך טוב! קריס ג'נר (צילום: אינסטגרם)
קריס, ספרי לנו איך את נראית כל כך טוב! קריס ג'נרצילום: אינסטגרם

 

ספירס אולי האשימה את צלמי הפפראצי בכך שריטשו את תמונותיה, אבל גם היא עצמה הואשמה על ידי עוקביה במעשה דומה - שיפוץ תמונה שבה היא שוכבת לה בכיף על שפת הבריכה – ובה היא נראית עם קו מותניים צר באופן מוגזם, כשדופן הבריכה שמתחתיה פשוט נעלם לו.

 

שיפצה את הגוף ואת דופן הבריכה (צילום: אינסטגרם)
שיפצה את הגוף ואת דופן הבריכהצילום: אינסטגרם

 

ולא רק הקרדשיאנז וספירס חטאו בהצרת גופן – מעריציה של אריאנה גרנדה מיהרו להצביע על העובדה שידיה של הכוכבת ארוכות בקטע קצת מלחיץ

 

כף יד מעניינת. אריאנה גרנדה (צילום: אינסטגרם)
כף יד מעניינת. אריאנה גרנדהצילום: אינסטגרם

 

ריהאנה הצמיחה ציפורן נוספת.

 

התברכה בציפורן שישית. ריהאנה (צילום: אינסטגרם)
התברכה בציפורן שישית. ריהאנהצילום: אינסטגרם

 

 וייתכן וגם ביונסה צריכה לשקול קורס פוטשופ לריענון יכולותיה, מכיוון שבתמונה אחת שהעלתה לאינסטגרם יש רמזים בוטים לעבודה שנעשתה על התמונה – רק צריך להסתכל על רגלה המחוצה ועל האייפון המעוות שעל השולחן. בתמונה אחרת – המדרגה שבין רגליה (השישית מלמטה) עקומה.

 

דגם מעניין של אייפון. ביונסה (צילום: אינסטגרם)
דגם מעניין של אייפון. ביונסהצילום: אינסטגרם

זהירות, מדרגה עקומה! (צילום: אינסטגרם)
זהירות, מדרגה עקומה!צילום: אינסטגרם

 

והדוגמאות לא נגמרות: משקוף הדלת של סלינה גומז, השטיח של מירנדה קר והדלת של לינדזי לוהאן - כולם התעקמו באופן לא ברור.

 

משב רוח בשערה, ובדופן דלתה. סלינה גומז (צילום: אינסטגרם)
משב רוח בשערה, ובדופן דלתה. סלינה גומזצילום: אינסטגרם

מסדרון מותאם למימדי גופה של מירנדה קר (צילום: אינסטגרם)
מסדרון מותאם למימדי גופה של מירנדה קרצילום: אינסטגרם

 

ברור מה ניסתה לרטש. לינדזי לוהן (צילום: אינסטגרם)
ברור מה ניסתה לרטש. לינדזי לוהןצילום: אינסטגרם

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פייסבוק
אינסטגרם
twitter
הדגמים המנצחים של 2018