1.5 מיליון ליש"ט והתנצלות פומבית: הדרישות של מייגן מרקל

לאחר שבית המשפט פסק לטובת הדוכסית בתביעה בגין הפרת פרטיותה, מרקל דורשת מהעיתונים פיצוי של 1.5 מיליון ליש"ט עבור הוצאות משפטיות והתנצלות שתפורסם בעמוד הראשון

"הגיע הזמן לשלם". מייגן מרקל (צילום: CBS)
"הגיע הזמן לשלם". מייגן מרקלצילום: CBS

 

בחודש שעבר, בית המשפט הבריטי פסק לטובתה של מייגן מרקל בתביעה נגד ה-Mail Online וה-Mail on Sunday בטענה כי הפרו את פרטיותה לאחר שפרסמו מכתב אישי שנכתב בכתב ידה לאביה, תומס מרקל. כעת הגיע שלב הדרישות של הדוכסית מסאסקס, שלא מתכוונת לוותר לעיתונים. מגזין Hello פרסם אמש (ג',) כי מרקל דורשת 1.5 מיליון ליש"ט עבור הוצאות משפטיות, התנצלות פומבית שתפורסם בעמוד הראשון של קבוצת העיתונים - ובנוסף דורשת הדוכסית שהעיתונים ימסרו את כל העותקים של המכתב שכתבה לאביה וישמידו את העותקים האלקטרוניים, יחד עם כל ההערות שנכתבו בעקבות המכתב.

 

על פי הדיווחים, הצוות המשפטי של הדוכסית מסאסקס דרש מ-Associated Newspapers Ltd לשלם סכום של 750 אלף ליש"ט תוך שבועיים כ"תשלום ראשון" בעבור ההוצאות המשפטיות.

 

בדיון שנערך אתמול דחה מארק וורבי, שופט בית המשפט העליון, את בקשתם של ANL לערער על פסק הדין שהתקבל. "בית המשפט לערעורים עשוי לנקוט בדעה אחרת ולנאשמים יש זכות להגיש בקשה חדשה לשופט", קבע וורבי, ובמקביל העניק למרקל צו מניעה סופי האוסר על שימוש לרעה במידע פרטי.

"אמרתי לך שכדאי שנצא לעצמאות כלכלית" (צילום: Gettyimages)
"אמרתי לך שכדאי שנצא לעצמאות כלכלית"צילום: Gettyimages

 

לטובת מי שפספס נזכיר כי בדיוק לפני חודש ולאחר מאבקים משפטיים ארוכים בית המשפט הבריטי פסק לטובתה מרקל לאחר שהאחרונה טענה כי פגעו בפרטיותה והפיצו מכתב אישי שכתבה לאביה. "לתובעת הייתה ציפייה סבירה שתוכן המכתב יישאר פרטי וכתבות אלה פגעו באותה ציפייה סבירה. ההצדקה היחידה לכל פגיעה בבקשה לפרטיות הייתה לטובת תיקון אי דיוקים לגבי המכתב".

 

לאחר הפסיקה יצאה מרקל בהצהרה רשמית, ואמרה: "אחרי שנתיים ארוכות של התדיינות משפטית אני אסירת תודה לבתי המשפט שנתנו דין וחשבון על התנהגותם הבלתי חוקית והבלתי אנושית. הטקטיקות האלה אינן חדשות, למעשה הן נמשכות זמן רב מדי. עבור התקשורת מדובר במשחק, עבורי ועבור כל כך הרבה אחרים מדובר בחיים האמיתיים, מערכות יחסים אמיתיות ועצב אמיתי מאוד. הנזק שהם גרמו וממשיכים לגרום הוא עצום".

 

מרקל הוסיפה: "העולם זקוק לחדשות אמינות, כאלה שנבדקות בעזרת עובדות. הפרסומים שה-Mail on Sunday ומפרסמיו השותפים עושים זה בדיוק ההפך. כולנו מפסידים מכך שמידע שגוי מוכר יותר מהאמת, כשניצול מוסרי מוכר יותר מהגינות ושכחברות יוצרות את המודל העסקי שלהן כדי להרוויח מכאבם של אחרים. כולנו זכינו וכעת אנו יודעים ומקווים שזה יצור תקדים משפטי, איש אינו יכול לקחת פרטיות של מישהו אחר ולנצל אותה כפי שהנאשמים עשו בשנתיים האחרונות. אני חולקת עם כל אחד מכם את הניצחון הזה כי לכולנו מגיע צדק ואמת, לכולנו מגיע טוב יותר".


"חה חה חה, אכלו אותה" (צילום: Gettuimages)
"חה חה חה, אכלו אותה"צילום: Gettuimages

 

ואם כבר במייגן מרקל עסקינן, נעדכן כי בזמן שישנתם פורסם ב"טיימס" כי בכיר מארמון קנזינגטון, שעבד בכפוף לדוכסים מסאסקס, הגיש תביעה נגד מרקל עוד לפני שהשניים ויתרו על מעמדם כבכירים במלוכה. את התלונה הגיש ג'ייסון קנאוף, שעבד כמזכיר התקשורת האישי של הדוכסים. "מייגן גירשה שני עוזרים אישיים מביתה ובפגעה באיש צוות שלישי".

 

עוד פורסם בעיתון כי קנאוף, העומד כיום בראשה של קרן הצדקה של הנסיך וויליאם וקייט מידלטון, עשה כל שביכולתו על מנת לגרום לארמון בקינגהאם להגן על הצוות שלו, שלטענתו היה נתון ללחץ בלתי פוסק מצידה של מרקל. כמו כן דווח כי הנסיך הארי "התחנן" בפניו של קנאוף שלא ימשיך בהאשמות. במייל ששלח המזכיר האחרון כתב כי הוא חושש ששום דבר לא נעשה או ייעשה בעתיד על מנת להגן על עובדי הארמון. "אני מודאג מכך שהדוכסית הצליחה להתעלל בשתי עובדות צוות בשנה האחרונה, הטיפול בנושא היה בלתי מקובל".

 

"הנסיך הארי ומייגן מרקל הם קורבנות של מידע מוטעה ומזיק", מסר הדובר הרשמי של הסאסקסים, ובמקביל עורכי דינה של הדוכסית הכחישו את ההאשמות. "ג'ייסון קנאוף משמש את ארמון בקינגהאם כדי להפיץ ריכולים שקריים לחלוטין. מייגן עצובה מאוד מהתקיפה האחרונה, במיוחד כשהיא בעצמה הייתה מטרה קלה לבריונות. היא מחויבת לתמוך באלה שחווה כאב וטראומה".

 

למי קראתם בריונית?  (gettyimages)
למי קראתם בריונית? gettyimages

 

נזכיר כי זו לא הפעם הראשונה (או השנייה) שמרקל מואשמת בהתנהגות "בריונית" כלפי אנשי הצוות המלווים אותה. בדצמבר 2018 דווח כי מזכירתה האישית של מרקל ומי שהייתה חלק מהצוות המלכותי ב-17 שנים האחרונות, סמנת'ה כהן, הודיעה על התפטרותה - פחות מחודש לאחר שהעוזרת האישית של הדוכסית התפטרה ועזבה את הארמון בדמעות.

 

התפטרותה של כהן הגיעה בדיוק חודש לאחר שהעוזרת האישית של מרקל ומי שהייתה אחראית על ניהול החתונה המלכותית ועל לוח הזמנים של הדוכסית, הגברת מליסה טואבטי, הודיעה על התפטרותה. בניגוד לכהן, לטואבטי היה ותק של שישה חודשים בלבד בארמון, מה שגרם לתקשורת, תושבי בריטניה ועובדי הארמון לתהות איך יכול להיות שהחליטה לוותר על תפקיד כזה נוצץ כל כך מהר.

 

המלכה אליזבת, מייגן מרקל וסמנת'ה כהן (צילום: Gettyimages)
המלכה אליזבת, מייגן מרקל וסמנת'ה כהןצילום: Gettyimages

 

לסיום כמה מילים על הריאיון עם אופרה ווינפרי, שישודר ביום ראשון הקרוב, ה-7 במרץ, ועד אז מרעיד את העולם כולו – ואת בריטניה בפרט. מקורות יודעי דבר סיפרו ל"דיילי מייל" כי הדוכסית מסאסקס מתכננת את הריאיון המדובר כבר כמעט שנתיים. אותו מקור סיפר כי מרקל ניסתה לנהל את הדימוי הציבורי שלה ושל הנסיך מחוץ לתקשורת הבריטית – ללא הצלחה. "זה נתפס כצעד חריג וגרם לחיכוכים בין הסאסקסים לבני המלוכה ולתחושה שזה אסור. נאמר למייגן שהיא לא תוכל לערוך ראיונות משלה עם חבריה מהתקשורת האמריקנית מיד לאחר לידתו של ארצ'י".

 

עוד הוסיף המקור: "הארי ומייגן רצו להכניס עידן חדש וחשיבה שונה לגבי שליטה, לא רק במסרים שלהם אלא גם בבחירה עם מי לדבר ולמי להתראיין. אופרה ווינפרי וגייל קינג תמכו בשניים מאז החלו לצאת יחד וזה הרגיש עבורם כמקום בטוח".

 

למרות שקינג לא הצליחה להשיג ריאיון עם הדוכסים בשנת 2019, היא ואופרה נשארו בקשר עם הדוכסים וניסו לתאם מועד חדש לריאיון. והנה זה קרה. "הריאיון הזה מתוכנן כבר למעלה משנתיים, זה מה שהסאסקסים רצו כבר זמן רב – הם רוצים להציג את חייהם, את הדרך שלהם".

 

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פייסבוק
אינסטגרם
twitter
הכי מדוברים
    הדגמים המנצחים של 2018