רגע לפני הריאיון עם הארי ומייגן: המלכה שולפת את התותחים הכבדים

24 שעות לפני הריאיון שהולך לזעזע את העולם - ואת בריטניה בפרט - חבריה של מייגן מרקל מתייצבים לצידה, הסכום שקיבלה אופרה ווינפרי נחשף, מומחים למלוכה מבהירים כי הנסיך הארי יתחרט על מעשיו - בדיוק כמו אימו, ובארמון מתכוננים ליום שאחרי. "זה בסך הכל מופע צדדי, גם זה יעבור". כל העדכונים

רגע לפני הסערה. מייגן מרקל והנסיך הארי (צילום: Gettyimages)
רגע לפני הסערה. מייגן מרקל והנסיך האריצילום: Gettyimages

 

הלילה (א'), ישודר בארצות הברית הריאיון המדובר של הנסיך הארי ומייגן מרקל עם אופרה ווינפרי, ובריטניה סוערת. מאז שפורסם כי השניים החליטו לשבת עם מלכת הטוק שואוז לשיחה בלי מעצורים שבה ידברו על הכול, הדוכסים מסאסקס חזרו לככב בכותרות - וכהרגלם, זה לא בקטע טוב. תחילה שללה מהם המלכה אליזבת את כל התארים ולקחה השליטה בארגונים שהיו תחת אחריותם, בהמשך הודיעה מלכת בריטניה כי החליטה לבטל את השתתפותה ביום חבר העמים השנתי שיתקיים ב-8 במרץ ובמקום זה תפנה לאזרחי בריטניה בנאום מסכם שהוקלט מראש וישודר באותו יום של הריאיון עם הדוכסים. בהמשך החלו לצוץ האשמות לגבי התנהגותה של מרקל, שעל פי הטענות התנהגה בצורה בריונית כלפי הצוות המלכותי שעבד לצידה - ובתגובה הארמון שחרר הצהרה רשמית שרק הוסיפה שמן למדורה והזכירה לדוכסים כי אין להם גב מלכותי.

 

"מייגן גירשה שני עוזרים אישיים מביתה ופגעה באיש צוות שלישי", סיפר ג'ייסון קנאוף, שעבד כמזכיר התקשורת האישי של הדוכסים, והוסיף: "אני מודאג מכך שהדוכסית הצליחה להתעלל בשתי עובדות צוות בשנה האחרונה, הטיפול בנושא היה בלתי מקובל". בזמן שהדובר הרשמי של הדוכסים ניסה להכחיש את הטענות, מהארמון הבהירו כי הנושא ייבדק ביסודיות. "צוות הארמון מודאג מאוד מהאשמות שהופנו כלפי הנסיך הארי ומייגן מרקל ובהתאם לכך צוות משאבי האנוש של הארמון יבחן את הנסיבות המתוארות. אנשי הצוות שהיו מעורבים באותה העת, כולל אלה שעזבו את הארמון, יוזמנו לשיחה על מנת להפיק לקחים. בית המלוכה לא יסבול שום בריונות או הטרדות במקום העבודה".

 

בזמן שהארמון הפנה לדוכסים מסאסקס את הגב כשהם נאלצים להתמודד (שוב) עם האשמות נגד מרקל, התפרסם טיזר נוסף לקראת הריאיון החושפני עם ווינפרי ובו הסבירה הדוכסית כי אינה יכולה לשתוק יותר. "אני לא יודעת איך הם יכולים לצפות שאחרי כל הזמן הזה אנחנו עדיין נשמור על שתיקה", אמרה, ולא השאירה מקום לספק כי מדובר בריאיון של סגירת חשבונות.

 

 

לשמחתה של מרקל ישנם כמה קולגות שעדיין שומרים לה אמונים ובמהלך סוף השבוע האחרון ניצלו את הרשתות החברתיות והעיתונות על מנת להביע את תמיכתם בדוכסית, שלטענתם היא הרבה דברים אך ממש לא בריונית. "אני לא מכירה אף בן אדם שנאלץ להתמודד עם הלחץ הזה, הפוליטיקה והתקשורת כמו האישה הזו. מעולם לא ראיתי אצלה שום דבר אחר מלבד אדיבות, אכפתיות ואמפתיה", כתבה ג'סיקה מולרוני, שעד לפני מספר חודשים הייתה החברה הטובה ביותר של הדוכסית אך לאחר שהואשמה בגזענות בעקבות עימות שנקלעה אליו עם בלוגרית אפרו אמריקאית - מרקל ניתקה איתה את הקשר.

 

"אני מכירה את מייגן כבר 17 שנה והנה מה שהיא: חביבה, חזקה, כנה. והנה מה שהיא לא - בריונית! כל מי שמכיר אותה מרגיש בדיוק את אותו הדבר מהרגע שבו החליטה לשבור שתיקה - הקלה. האמת תשחרר אותך", צייצה השחקנית ג'נינה גבנקר, וכריסי טייגן חיזקה: "השיט הזה על מייגן מרקל מכה יותר מדי קרוב לבית בשבילי. האנשים האלה לא יפסיקו עד שהיא לא תפיל את העובר. תפסיקו עם זה".

 

"אם זה מה שנוח למשפחת המלוכה לעשות לאישה הריונית בציבור, אתם יכולים לדמיין לעצמכם מה היא עברה באופן פרטי? הארמון כנראה היה בסדר עם 'הבריונות' של מייגן במשך שנים, אבל פתאום הם נראים מבוהלים. הריאיון עדיין לא שודר. מה הם מסתירים?", הטיחה השחקנית ג'מילה ג'מיל.

 

"למדתי כל כך הרבה ממג. היא תמיד הייתה שם בשבילי ופיזית הרימה אותי בשעות הקשות שלי, אחרי שאבא שלי נפטר. אחרי שעברתי הליך רפואי היא לקחה אותי לביתה וטיפלה בי עד שהחלמתי. מרק וסלט חיכו לי במטבח רק למקרה שאצטרך וארצה. היא טיפלה בבן שלי כאילו היה שלה והיא תמיד הייתה מקום בטוח עבורי, מישהי שאני יכולה להתפרק מולו ואיתו", כתבה הקולגה אביגייל ספנסר.

 

עדיין תומכת. ג'סיקה מולרוני ומייגן מרקל (צילום: Gettyimages )
עדיין תומכת. ג'סיקה מולרוני ומייגן מרקלצילום: Gettyimages

 

לצד התומכות היה גם השחקן פטריק ג'יי אדמס, ששיחק לצידה של מרקל בסדרה Suits, ואמר: "מייגן תמיד הייתה אישה חזקה עם מוסר ומעולם לא פחדה לדבר, להשמיע את קולה ולהגן על עצמה ועל אלה שהיא אוהבת. משפחת המלוכה מקדמת ואף מגבירה האשמות של בריונות נגד אישה שבעצם נאלצה לפרוש מהמלוכה ולעזוב את בריטניה כדי להגן על משפחתה ועל בריאות הנפש שלה".

 

עם מייק זה לא היה קורה. מרקל ופטריק ג'יי אדמס (צילום: Gettyimages)
עם מייק זה לא היה קורה. מרקל ופטריק ג'יי אדמסצילום: Gettyimages

 

ובינתיים בארמון: רגע לפני שהריאיון ישודר, מקורות מהארמון מנסים בפעם האחרונה להפחית מחשיבותו. "ביום שני רוב האנשים בבריטניה יחשבו על בתי הספר שיחזרו, יחשבו על קבלת החיסונים נגד הנגיף ובמיוחד יצפו לדוכס אדינבורו שישתחרר מבית החולים. הריאיון של הארי ומייגן יהיה בסך הכול מופע צדדי", אמר מקור ל- The Mail on Sunday.

 

"האווירה בארמון רגועה", הוסיף מקור נוסף, ואמר: "בבקינגהאם מקפידים לשמור על תחושה של 'גם זה יעבור'. רוב הריאיון ייעלם עם הזמן, ההיסטוריה מלמדת אותנו שהמראיין הוא הזוכה היחידי בתוכניות האלה". כשנשאלו עובדי הארמון האם הם יודעים מה יהיה תוכן הריאיון, ענו שלא. "אין לנו מושג מה הם אומרים שם, אבל יש נחישות ברורה לא לשחק את המשחק שלהם והבהרה מאוד ברורה מלמעלה שעדיף שלא להגיב".

 

עוד הוסיפו המקורות והתייחסו לנסיך צ'רלס, שבאופן די ברור נאלץ להתמודד בימים אלה עם זיכרונות לא נעימים מהריאיון של דיאנה למרטין בשיר, אך מהארמון הבהירו כי למרות הדמיון הרב בין שני המקרים – יש עדיין שוני. "כשדיאנה בחרה להתראיין למרטין בשיר היא יצרה קרע בינה לבין הארמון, במקרה הזה זה שונה. הארי ומייגן כבר יצרו את הקרע כשעזבו".

 

מכאן אין דרך חזרה. הארי, מייגן והמלכה אליזבת (צילום: Gettyimages)
מכאן אין דרך חזרה. הארי, מייגן והמלכה אליזבתצילום: Gettyimages

 

גם הביוגרפית המלכותית פני ג'וניור התייחסה לריאיון רגע לפני עלייתו לאוויר, והדגישה את הדמיון בין הריאיון של הדוכסים לזה של דיאנה בשנת 1995. "דיאנה צילמה את הריאיון בסתר והודיעה למזכיר הפרטי שלה רק שבוע לפני ששודר – וגם אז סירבה לתת לו פרטים. באופן דומה, גם הנסיך הארי ומייגן מרקל שמרו על הריאיון שלהם בסוד ממשפחת המלוכה. דיאנה הייתה מרוצה מאוד מהחלטתה, היא אמרה שזה היה 'נורא מרגש', והוסיפה כי 'כמה מהגברים שצפו התרגשו עד דמעות', אבל היא טעתה והצטערה על זה מאוד. הנסיכה התרגשה מתשומת הלב שקיבלה אך לא חשבה על ההשפעה השלילית – בעיקר על ילדיה. הנסיך וויליאם היה נבוך מאוד והרגיש מושפל".

 

עוד הוסיפה ג'וניור: "הניחוש שלי הוא שבדיוק כמו במקרה של דיאנה, הארי ומייגן יהיו מרוצים מאוד בעקבות הריאיון שלהם לאופרה, אבל הם לא יהיו מרוצים כמו אופרה – שהצליחה להביא את הסקופ של החיים. אבל אני חוששת שלא רחוק היום שהנסיך הארי יתחרט על כך – בדיוק כמו אימו".

 

בימים מאושרים יותר - לפני הריאיון ההרסני. דיאנה, וויליאם והארי (צילום: אינסטגרם )
בימים מאושרים יותר - לפני הריאיון ההרסני. דיאנה, וויליאם והאריצילום: אינסטגרם

 

לטובת מי שחי על פלנטה אחרת (ברצינות, אין תירוץ אחר לאלה שלא מעודכנים) נזכיר כי בחודש פברואר האחרון ויומיים לאחר שהכריזו הדוכסים מסאסקס כי הם מצפים לילד שני, פורסם כי השניים יתראיינו לאופרה ווינפרי וידברו על הכול. מרקל על כניסתה למשפחת המלוכה, חיי הנישואים וכיצד היא מצליחה להתמודד עם החיים תחת הלחץ הציבורי, הארי על המעבר לארצות הברית, ושניהם יחד על תקוותיהם והחלום הגדול שהוא הרחבת המשפחה.

 

ימים ספורים לאחר שנודע על הריאיון הדוכסים מסאסקס נאלצו להגיש את התפטרותם הרשמית מהמלוכה והודיעו למלכה אליזבת כי לא ישובו למלא את חובתם המלכותית. "בעקבות שיחה עם הדוכס, המלכה אישרה כי פרישתם של הנסיך הארי ומייגן מרקל מהמלוכה לא תאפשר להם להמשיך עם האחריות והחובות הכרוכים בשירות הציבורי. התארים הצבאיים והארגונים הנמצאים תחת אחריותם יוחזרו להיות תחת אחריותה של המלכה, לפני שיחולקו מחדש בקרב בני המלוכה. אף שכולם עצובים מהחלטתם, הדוכס והדוכסית תמיד יישארו אהובים בקרב המשפחה", כך נמסר בהצהרה רשמית מהארמון.

 

בעקבות גזרתה של מלכת אנגליה, צוות ההפקה של ווינפרי נאלץ לערוך מחדש את הריאיון של הדוכסים, זאת מכיוון שהשניים לא לקחו בחשבון שהמלכה הכועסת תבטל את כל החסויות והפטרונויות שעליהן היו אחראיים. "כשהדוכס והדוכסית התראיינו הם לא ציפו שייקחו מהם את כל הארגונים הנמצאים תחת אחריותם. הם לא ראו את זה בא והסכימו לדבר מכיוון שידעו שיש להם עדיין סמכויות. אך כעת, מלבד התארים שלהם, אין להם שום תפקיד מלכותי - נושא שהמפיקים של ווינפרי לא ידעו עליו ולכן זה לא נכנס לריאיון. לא הסאסקסים ולא הצוות הטלוויזיוני ראו את זה מגיע, הארי ומייגן היו משוכנעים שימשיכו לשמור על תפקידם המלכותי, אבל כעת הכול השתנה עבורם, מאז שהחליטו לשבת ולשפוך את ליבם בפני ווינפרי", סיפר מקור יודע דבר בריאיון בלעדי ל-Mirror.

 

אופרה ווינפרי בחתונה של הארי ומייגן (gettyimages)
אופרה ווינפרי בחתונה של הארי ומייגןgettyimages

 

ווינפרי עצמה בילתה עם הדוכסים יומיים שלמים בצילומי הריאיון הראשוני, וכל זה קרה מבלי ליידע את הארמון, שעודכן "במקרה" על ידי רשת CBS, לאחר שמפיק התוכנית סיפר על הפרויקט לרשת הטלוויזיה ITV. הצילומים התקיימו ביום שבו התאשפז סבו של הארי, הנסיך פיליפ בן ה-99, לאחר שחש ברע. ביום חמישי האחרון יצא עדכון לגבי מצבו הבריאותי של פיליפ, שמתאושש לאחר ניתוח לב שעבר. מארמון בקינגהאם נמסר שההליך הרפואי הסתיים בהצלחה והנסיך יישאר למעקב בימים הקרובים בבית החולים.

 

על פי הדיווחים רשת CBS שילמה אגרת רישוי העומדת על סכום של בין שבעה לתשעה מיליון דולר על מנת לשדר את הריאיון. הדוכסים מסאסקס, מנגד, לא קיבלו שכר עבור הריאיון.

 

נזכיר כי כמה ימים לפני שנודע על הריאיון לווינפרי עלה לאוויר הריאיון של הנסיך הארי לג'יימס קורדן, בתוכנית The Late Late Show. במהלך הריאיון סיפר הנסיך כי ההחלטה לפרוש מהמלוכה התקבלה בעיקר בגלל היחס שמשפחתו הגרעינית קיבלה מהתקשורת הבריטית. "כולנו יודעים איך התקשורת הבריטית יכולה להיות, וזה הרס את הבריאות הנפשית שלי. זה רעיל! עשיתי מה שכל אב ובעל היו עושים במקומי וידעתי שאני חייב להוציא את המשפחה שלי מכאן, אבל לא נטשנו. מבחינתי וללא קשר להחלטות שהתקבלו מהצד השני, אני לעולם לא אנטוש ולעד ארצה לשרת את הציבור. לא משנה איפה אהיה".

 

 

לסיום נציין כי מאז שמרקל נכנסה לחייו של הארי הדאגה העיקרית של הנסיך הייתה מפני ההיסטוריה שעלולה לחזור על עצמה, ובכך התכוון למותה הטרגי של אמו, הנסיכה דיאנה, שנהרגה בתאונת דרכים קטלנית בזמן שניסתה לחמוק מצלמי הפפראצי שרדפו אחריה ואחרי בן זוגה בפריז. דאגתו של הארי אכן מובנת, ואי אפשר להתעלם מכך שההיסטוריה אכן חוזרת - אך מי שמשחזרת אותה היא מייגן, שהולכת בעקבותיה של דיאנה. תחילה זה היה בספר "מוצאים את החופש", שהזכיר מאוד את החלטתה של דיאנה לספר את כל סודותיה לעיתונאי אנדרו מורטון, שלאחר מותה של הנסיכה הוציא את הביוגרפיה: "דיאנה – סיפורה האמיתי במילותיה שלה".

 

וכעת הריאיון לווינפרי, שמיד הזכיר לכולנו את הריאיון הבלתי נשכח של דיאנה למרטין בשיר משנת 1995 במסגרת התוכנית "פנורמה" של ה-BBC. במהלך הריאיון דיברה הנסיכה על הדיכאונות שסבלה מהם, הודתה כי נישואיה היו של שלושה אנשים - שלה, של הנסיך צ'רלס ושל קמילה, וחשפה כי ניהלה רומן עם קפטן ג'יימס יואיט, כל זאת בשידור חי לעיני האומה כולה וכמו כן לעיניו של בנה הבכור, הנסיך וויליאם. הריאיון עורר סערה גדולה בממלכה ובעקבות זאת המלכה אליזבת הורתה לנסיך צ'רלס ולדיאנה לזרז את הליך הגירושים. אז כן, נראה שההיסטוריה אכן עלולה לחזור על עצמה ובגדול - אבל הפעם את האצבע המאשימה לא בהכרח צריך להפנות לכיוונה של התקשורת. לא רק, לפחות.

 

הריאיון ישודר מחר (ב') ב-21:30 ב-yes דוקו וב-STINGTV.

 

הנסיכה העצובה. דיאנה (צילום: Gettyimages)
הנסיכה העצובה. דיאנהצילום: Gettyimages

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פייסבוק
אינסטגרם
twitter
הכי מדוברים
    הדגמים המנצחים של 2018