הטינופת נחשפת ביום האחרון של הנסיך הארי ומייגן מרקל כדוכסים

"הם הרגישו שהמוסד המלכותי רק רוצה לפגוע בהם", אומר מקור מהארמון ומנגד מבהיר: "הארי הודיע על פרישתו במייל ושרף כל גשר אפשרי". ביום האחרון של הדוכסים מסאסקס בתפקיד, יש מי שחושף את כל הלכלוך

שרפו כל גשר אפשרי. מייגן מרקל והנסיך הארי (Getty images)
שרפו כל גשר אפשרי. מייגן מרקל והנסיך האריGetty images

 

היום (ג') הוא יומם האחרון של הנסיך הארי ומייגן מרקל כבכירים במלוכה - אחרי שאתמול (ב') נפרדו מהמותג "הדוכסים מסאסקס", והספיקו גם לריב עם נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ על הדרך. כנראה שהטריגר הספיק למקור פטפטן מהארמון, שהחליט לחשף עוד קצת טינופת מפרשת ה"מגזיט" שהסעירה את הממלכה.

 

בריאיון בלעדי ל"מייל און ליין", חשף המקור כי הנסיך הארי הודיע על פרישתו באמצעות מייל ששלח למלכה אליזבת ולאביו, הנסיך צ'רלס, וכמו כן הסביר כי הצעד הפזיז של הנסיך גרם לו לאבד הכל. "הארי ויתר על הכל, פשוט הכל. הוא שרף כל גשר אפשרי", הכריז, והתייחס גם לדוכסית: "ומייגן? ובכן, אני חושב שהיא קיבלה בדיוק את מה שהיא רצתה".

  

עוד הוסיף המקור: "רבים ממשפחת המלוכה ועובדי משק הבית רואים את החלטתם של הארי ומייגן לפרוש ממעמדם המלכותי ולהפסיק את המחויבות כלפי המלוכה כבושה – גם עבורם וגם כלפי המלוכה. זה לא היה צריך להיות כך", נאנח, והסביר: "הבעיה היא שהם כל כך עקשניים. עקשניים ומשוכנעים שהם צודקים, שהמטרה שלהם נכונה. וגם אם הארי מתחרט על מעשיו הוא לא יוכל להודות בזה, הוא לא יהיה מסוגל להודות בטעות".

 

 

מייגן מרקל מוכיחה שגם נסיכים אפשר לאלף    (מתוך האינסטגרם)

מייגן מרקל מוכיחה שגם נסיכים אפשר לאלף    (מתוך האינסטגרם)

סגורסגור

שליחה לחבר

שלח
הסרטון נשלח לחברך

סגורסגור

הטמעת הסרטון באתר שלך

 קוד להטמעה:

 

רבקה אינגליש, עורכת לענייני רויאלס ב"דיילי מייל", כתבה כי בתור מי שמסקרת את חייו של הארי במשך שנים רבות היא משוכנעת כי הנסיך לא מתחרט ולו לרגע על מעשיו ואף הוסיפה כי דאגה לשוחח עם שני מקורות אמינים מהארמון כדי לאמת את תחושתה. "מייגן אמנם האיצה בהארי להחליט – אבל זו הייתה גם ההחלטה שלו, הרצון שלו, וזה מה שפגע בבני משפחתו יותר מכל, במיוחד בסבתו של הארי, המלכה".

 

במהלך הריאיון החושפני נזכר המקור ברגע שהנסיך הארי הכיר את מייגן לאביו ולאחר מכן לסבתו וסיפר כי שניהם שמחו מאוד מכך. "מייגן הייתה בחורה יפה, עצמאית, אשת קריירה, כזו שעבדה מאוד קשה. צ'רלס ואליזבת קיוו שהיא תעניק להארי את הביטחון שהיה חסר לו כל חייו ובעיקר מאז שעזב את הצבא".

 

הקשר של הארי ומייגן התמודד עם קשיים רבים ממש מהשלבים הראשונים, בעולם האשימו את מייגן בכך שהיא בסך הכל רוצה להתחתן עם נסיך, משפחתה של הדוכסית לא תרמה למצב וטינפה עליה בכל הזדמנות, הנסיך הארי האשים את התקשורת בגזענות ובינתיים – מייגן מרקל התעללה בעובדי הארמון, גרמה לקייט מידלטון לבכות ובנוסף גרמה לכמה מנשות הצוות הוותיקות בארמון לעזוב. "ההתנהגות המקובלת בהוליווד לא עברה טוב בארמון", סיכם המקור.

 

גיסות קרירות. מרקל וקייט מידלטון (קרדיט: Gettyimages)
גיסות קרירות. מרקל וקייט מידלטוןקרדיט: Gettyimages

 

אחד הסימנים המקדימים לכך שמייגן תעשה צרות צרורות לממלכה אירע בשנת 2018, כשהמלכה אליזבת הזמינה את הדוכסית לצ'סטר. העוזרת האישית של המלכה, אנג'לה קלי, יידעה את מייגן כי המלכה תחבוש כובע – קוד ארמון מנומס וציינה כי גם היא, הדוכסית, מחוייבת לחבוש, אך מייגן סירבה והודיעה כי תגיע חשופת ראש – וכך היה - וזו לא הייתה הפעם הראשונה או האחרונה שהדוכסית עברה על חוקי הארמון. "הדוכסית לא הסכימה להיכנע והארי היה איתה. בכל זאת, לפני החתונה הוא אמר כמה פעמים שמייגן תקבל כל מה שהיא רוצה. וכך היה".

 

המקור המשיך: "היו צעקות על הצוות, דרישות לגבי בתים, קצבאות ובגדים. אנשים התכופפו לאחור. הארי ומייגן קיבלו את החתונה שהם רצו, את המשרד שהם רצו, הכסף, אנשי הצוות וגם את הסיורים המלכותיים שהם בחרו. היה להם גיבוי מלא של בני המשפחה – מה עוד אפשר לבקש?", חימם המקור.

 

"בסופו של דבר לא לקח הרבה זמן עד שאחיו הגדול של הארי, הנסיך וויליאם התערב ואמר כי צורת חייהם הראוותנית של הארי ומייגן לא מוצאת חן בעיני, וויליאם הרגיש שהארי ממהר לקבל החלטות ולהיסחף לדברים עם אישה שהוא בקשי הכיר".

 

ההתדרדרות ביחסים בין הארי לאחיו הגדול החלה כבר בנובמבר 2018, אז דווח כי הדוכסים מסאסקס יעזבו את ארמון קנזינגטון ויעברו לגור באחוזת ווינדזור. סיבת המעבר: היחסים המעורערים בין נשותיהם, מרקל וקייט מידלטון. "מייגן וקייט הן שתי נשים שונות מאוד", סיפר מקורב למשפחת המלוכה לאתר "דיילי מייל" באותה תקופה, והוסיף: "הן לא מסתדרות ביניהן".

 

לדברי המקור, "הנסיך הארי האשים את וויליאם בכך שהוא לא תומך בו ומייגן טענה שקייט קרה ואינה מתעניינת בה. היחסים המשיכו להתדרדר עד כדי כך שילדיהם של וויליאם וקייט, ג'ורג', שרלוט ולואי, פגשו את ארצ'י הקטן פעמיים בלבד".

 

ראו את ארצ'י רק פעמיים. הדוכסים מקיימברידג' (צילום: Gettyimages)
ראו את ארצ'י רק פעמיים. הדוכסים מקיימברידג'צילום: Gettyimages

 

דבר אחד שבלט בהתנהגותם של הארי ומייגן לאורך כל הדרך היא החזות האחידה שהציגו וממומחים לשפת גוף הסכימו, כך היה גם באירוע המלכותי הראשון של הדוכסים מאז הפרישה, כשהגיעו יחד לטקס פרסי Endeavour Fund. "הארי ומייגן עשו כל מה שצריך כדי להודיע שהם עדיין זוג אוהבים. בגשם ולמרות קריאות הבוז מהקהל, הדוכסים לא הפסיקו לחייך חיוכים מנקרי עיניים ובמקביל נגעו אחד בשנייה באינטימיות על מנת להבהיר ולהעביר את המסר", אמרה ג'ודי ג'יימסון, מומחית לשפת גוף למגזין FEMAIL.

 

"הם הרגישו שהמוסד המלכותי רק רוצה לפגוע בהם, לנצל את הפופולאריות שלהם כשנוח להם", סיפר המקור, והמשיך: "הארי ומייגן הרגישו שבני המלוכה לא יכולים להתמודד איתם. הם חשו לכודים והאמינו בכל ליבם שבכירי הממסד, כולל הנסיך וויליאם, רוצים לפגוע בהם". כמובן שבני המשפחה ממשיכים לטעון כי זה לא נכון בעליל.

 

כידוע, למלוכה יש כללים קפדניים לגבי התנהגותם, מה מקובל ומה לא – במיוחד מבחינה מסחרית והסידור הזה פשוט לא התאים להארי ומייגן, שהרגישו אומללים יותר ויותר. מה שגרם לבני המלוכה טיפה להבין ואף להתחבר לתחושותיהם של הארי ומייגן היה אותו סרט תיעודי מפורסם של הדוכסים, ל-ITV, שם שפכו את ליבם בפני טום ברדבי. מייגן דיברה על כך שאיש לא שאל לשלומה ואילו הארי ניצל את המעמד כדי לדבר על הפערים בינו לבין אחיו. כתוצאה מכך המלכה אליזבת הבינה את מהצוקה שהשניים חווים ואישרה להם לצאת לחופשה בת שישה שבועות בקנדה, כדי לבלות את תקופת החגים עם אמה של הדוכסית וחבריה הקרובים. מה שהמלכה לא ידעה זה שהכל הולך להשתנות מיד לאחר החופשה.

 

בזמן שבני המלוכה היו משוכנעים שהארי ומייגן ממלאים מצברים לקראת החזרה לבריטניה – הדוכסים החלו להוציא לאור את תוכנית הפרישה שלהם מהמלוכה. הארי ומייגן התחילו לעבוד על המיתוג, הסמל המסחרי, אתר חדש, עמותה שרצו להקים וכל זאת בלי שאיש יידע, וימים ספורים לפני שחזור השניים לבריטניה שלח הנסיך הארי מכתב לסבתו ולאביו, הנסיך צ'רלס, והודיע להם כי "הוא בחוץ". "המלכה אליזבת וצ'רלס דחקו בהארי לא לפעול באימפולסיביות, הם ביקשו ממנו שלא ימהר", סיפר המקור, והמשיך: "משפחתו של הארי הבינה שהוא ומייגן רוצים משהו שונה והם היו מוכנים לעזור אבל זה היה מסובך – היה צריך זמן בשביל לפתור סוגיות כמו ביטחון, מימון, מיסים ונושאים רבים שהדוכסים לא חשבו עליהם. המלכה וצ'רלס ביקשו מהארי לפרט, בכתב, מה הוא היה רוצה ולהציע כמה רעיונות, אבל הארי היה משוכנע שכל המשפחה מתאחדת נגדו ולכן החליט ללחוץ על הכפתור ולפוצץ הכל".

 

"גמר איתה" במייל. המלכה אליזבת (צילום: EPA)
"גמר איתה" במייל. המלכה אליזבתצילום: EPA

 

על פי המקור, "כשהארי ומייגן הגיעו לבריטניה הארי זימן את הצוות הבכיר כדי לשתף אותם בתוכניות שלו. כולם התחננו בפני הארי לא לשים את כל הקלפים על השולחן וביקשו ממנו לחשב את צעדיו", נזכר המקור, והוסיף בבוז: "לא היה להם שמץ של מושג מה זו עצמאות כלכלית".

 

והמקור לא עצר: "לרוע המזל, הארי היה עקשן מדי. הוא האמין בכל ליבו שהוא נאלץ לשמש ככינור שני לוויליאם למרות שאביו הבהיר להארי מאז ומתמיד שהוא ובני משפחתו יהיו חלק משמעותי מהמלוכה גם בעתיד".

 

לסיום, סיכם המקור: "מייגן לא הבינה עד כמה בריטניה והמלוכה בפרט שונה מהוליווד ומהתרבות האמריקאית. למען ההגינות, לא היו לה חברות שיכלו לומר לה או להזהיר אותה שאם היא לא תחבוש כובע היא תסתבך עם המלכה, ואילו הארי לא ידע כיצד להתמודד עם המצב. הארי היה נכנס לפגישות רבות עם מזכירתו האישית, סמנתה כהן, והיה מתחנן בפניה שתעזור לו".

 

והמקור המשיך: "מייגן הודיעה להארי שהיא וארצ'י המשפחה שלו והציגה את זה כאולטימטום ואילו הארי קיווה שיצליח למצוא דרך להתחתן עם בחירת ליבו ולהצליח לשלב את זה עם המלוכה. ולגבי המגזיט, הארי ניסה לשכנע את עצמו במשך שלושה חודשים שהוא עושה את הצעד הנכון". 

 

תמיד נראים מאוהבים. הנסיך הארי ומייגן מרקל (צילום: Gettyimages)
תמיד נראים מאוהבים. הנסיך הארי ומייגן מרקלצילום: Gettyimages

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פייסבוק
אינסטגרם
twitter
הכי מדוברים
    הדגמים המנצחים של 2018